Спеціальні потреби

Круглий стiл: чи збулися мрiї Майдану?


Чи справдилися очікування від української помаранчевої революції в самих українців і чи стала влада єдиною постреволюційною командою – такі теми до обговорення запропонували Американській національний демократичний інститут та Міжнародний інститут демократії з України. По два боки одного круглого столу сиділи нові владні посавдоці та ті активісти революції, які залишилися поза владою.

На запитання чи стали дійсністю майданівські сподівання українців, у влади та активістів революції відповідь одна – Україна лише на шляху їх реалізації, і цей шлях явно виявився довший, ніж очікували. Серед найбільш очевидних проблем політологи вказують на відсутність єдиної владної команди та єдиної стратегії розвитку країни. Урядовці з цим не погоджуються і кажуть про об`єктивні причини. Говорить міністр у справах молоді та спорту Юрій Павленко:

«Майдан і сама виборча кампанія - вона народила в Україні самодостатніх лідерів, кожний з яких сьогоднi фактично пропонує своє бачення, як повинна Україна далі розвиватися. Відбувається певна дискусія, якою далі буде Україна. Перших півроку ми фактично живемо в умовах такої дискусії. Крім того - на сьогодні кожний міністр, кожний глава обласної адміністрації стикнувся з рядом проблем, які не давали йому протягом цього півроку повноцінно працювати».

Втім навіть чиновники визнають: те, що влада довго звикала до свого статусу і повільно просуваєтсья у виконанні обіцянок українців розчаровує. Говорить Микола Катеринчук, перший засутпник голови Податкової адміністрації.

«Якщо зараз державна політика буде мати на сьогоднішній день такий же рівень прийняття системних рішень, то ми вийдемо на вибори з низькою явкою своїх прихильникiв – це стовiдсотково».

Значно критичніше щодо влади та її дій висловлюються ті, хто раніше були активістами революції, однак не потрапили у виконавчу владу. Президент не слухає своїх прихильників, а помаранчева влада так і не стала народною – переконаний народний депутат Володимир Бондаренко:

«Я не можу себе віднести, можливо, до тих людей, хто не має можливості зустрітися з президентом. Але я зустрічаюсь з ним тільки на покладанні квітів, і київська депутація, яка складається знову ж таки з восьми народних депутатів так і не змогла зустрітися з Віктором Андрійовичем тому що в його оточенні, в його приймальні сидять люди, які вважають такий контакт недоцільним. Я хотів би сказати, що це не тільки я про це говорю. Це сьогодні є вже проблема нашого суспільства - як ми спілкуємося одне з одним, тi, хто колись збирався на штабах, коли ми одне одному допомагали, підказували. Я ще раз підкреслюю, що ще сьогодні можна було б підказати і вберегти суспільство».

З дискусії за круглим столом від вчорашніх майданівських однодумців можна зробити висновок – помаранчеві ідеали не стали нормою життя людей, і це визнають як ті, що у владі, так і тi, хто поза нею. Серед критики, яку можна почути: влада переймається виборами, однак не дає відповідей на головні питання щодо розвитку країни, і це з часом стає все більшою проблемою для самої влади.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG