Спеціальні потреби

Українськi сили в Iраку продовжують передачу вiдповiдальностi


Українські миротворці в Іраку продовжують передачу зони відповідальності підрозділам місцевої армії, повiдомляє прес-служба мiноборони. Під наглядом українських та американських військових іракська поліція відтепер контролюватиме річку Тигр. Тим часом українські інструктори почали навчання місцевих саперних частин.

Командування українського контингенту взяло участь у відкритті відділення водної поліції міста Аль-Кут в провінції Васіт, південніше від Багдада. Підрозділ буде оснащений п`ятьма швидкісними моторними човнами, які запобігатимуть пересуванню кримінальних елементів водними шляхами. Техніку закупили на тендері, який організували українські військові. Вони ж проводили навчання персоналу місцевої поліції.

Протягом певного часу українці спільно з американськими підрозділами здійснюватимуть контроль над діяльністю місцевих загонів. Вони передадуть їм додаткове військове спорядження, зброю, засоби зв`язку і чотири моторні човни.

Тим часом на навчальній базі табору «Дельта» розпочалася підготовка саперів для iракської армії. Як повідомив начальник інженерної служби контингенту Олег Гембарський, місцевих військових навчатимуть інженерній розвідці маршрутів пересування підрозділів, обстеженню будинків та знищенню вибухонебезпечних предметів. Вже за тиждень іракських військових залучатимуть до операцій з розмінування, які проводитимуть українські та казахські сапери на території провінції Васіт.

З початку року українські стабілізаційні сили в Іраку скорочено майже на третину. Українське керівництво планує завершити процес виведення контингенту до кiнця року.

XS
SM
MD
LG