Актуально
Новини Кабiнету Мiнiстрiв
В Україні збудують новий нафтопереробний завод, який працюватиме на каспійській сировині. Таке рішення ухвалив сьогодні уряд Юлiї Тимошенко за результатами присвяченого енергетичній безпеці країни засідання. Кабінет Міністрів також документально підтвердив відсутність будь-яких крадіжок російського газу і каже про повну забезпеченість цим пальним внутрішніх потреб.
Незабаром в Україні збудують ще один нафтопереробний завод. Про це у понеділок оголосила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Державне фінансування до проекту не залучатимуть - український уряд оголошує тендер на його спорудження серед приватних інвесторів. Майбутній завод має виробляти високооктанові бензини, які б відповідали європейським стандартам якості, заявила Тимошенко:
«Ми ставимо в умовах тендеру, щоб цей завод був орієнтований на всі типи нафти. Тобто, щоб він міг залучати не тільки російську нафту».
Орієнтація в першу чергу на каспійську нафту з Азербайджану та Казахстану зумовлює і майбутнє мiсце знаходження заводу. Його збудують в Одеській області неподалік нафтотерміналу Південний. Переможець тендера також отримає декілька сот земельних ділянок під спорудження власної мережі автозаправних станцій.
Урядовці не виключають, що право збудувати завод отримає якась із російських нафтових компаній. Однак їй доведеться довести наявність власної сировини неросійського походження. Таким чином, кажуть експерти, українська влада намагається диверсифікувати джерела постачання нафтопродуктів, які продовжують дорожчати. Для України цей проект буде мати більше політичне значення. Росія, яка майже монополізувала український ринок, має змогу користуватися цим для тиску на українську владу.
Урядовці кажуть, що розв`язано також проблему газопостачання. Паливо буде в необхідній кількості. Закінчилася й ревізія газових сховищ, каже Тимошенко. Весь російський газ, який знаходився в них на зберіганні – на місці. А тому заяви російського президента Путіна про крадіжки не мають пiд собою будь-яких підстав, зазначає вона:
«Настільки детально ведеться облік, настільки коректно Україна поводить себе в цьому напрямку, що ні на які подібні оцінки, які пролунали публічно, ні Україна, ні НАК «Нафтогаз України» не заслуговує. Україна жодної краплі не свого газу не візьме. І я дуже хотіла б, щоб Україну як державу не принижували».
Визначився український уряд і з тим, як реформувати вугільну галузь. Концепцію перетворень вже передали на підпис президенту. Вона передбачає ревізію використання бюджетних грошей та створення вугільного міністерства. Але в першу чергу шахтарям виплатять всі борги із зарплат за минулі роки.
Всі новини дня
- Голос Америки
«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».
В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.
«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.
Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.
Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.
“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.
Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.
“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.
Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.
Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.
Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео
Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.
Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.
- Голос Америки
"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.
Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.
У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".
Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.
"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.
За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".
Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.
Форум