Спеціальні потреби

МЗС про повернення Бакая і Пукача


Українське МЗС обіцяє у разі необхідності долучитись до справи повернення в Україну Ігоря Бакая та Олексія Пукача. Про це під час брифінгу повідомив речник МЗС Дмитро Свистков.

Процедуру повернення в Україну її громадян, що перебувають у міжнародному розшуку, почали обговорювати ще минулого тижня, коли стало відомим місце перебування головного підозрюваного у справі Гонгадзе генерала Олексія Пукача.

Пізніше в українських ЗМІ з`явилась інформація про затримання у Росії колишнього керівника державного управління справами Ігоря Бакая. Як з`ясувалось, Бакая було затримано в Москві у вівторок ввечері. На момент затримання він їхав на власному авто з державними знаками Російської Федерації у супроводі двох машин з охороною. За даними інформагентств, через кілька годин після затримання Бакаю було видано закордонний паспорт Російської Федерації, після чого, без будь-яких пояснень українській стороні, колишнього керівника державного управління справами було відпущено.

Міністерство внутрішніх справ України та українське бюро Інтерполу вже направили запити російській стороні з вимогою пояснити причини, через які Бакая було відпущено. Міністр внутрішніх справ Ігор Луценко поки що називає те, що відбулось, помилкою виконавців.

Між тим українське зовнішньополітичне відомство поки що не втручається у подібні справи. Однак за словами речника МЗС Дмитра Свисткова, Міністерство закордонних справ у разі необхідності готове долучитись до вирішення цієї проблеми:

«Міністерство закордонних справ не має інформації про вихід цих двох громадян з українського громадянства, тому ми їх розглядаємо як громадян України, які несуть відповідальність згідно з чинним українським законодавством. Компетентними органами, які мають право вирішувати ці питання, є Генеральна прокуратура та Міністерство внутрішніх справ. Відповідно існують двосторонні механізми з зацікавленими державами і на цьому рівні це питання має бути вирішене. Що стосується Міністерства закордонних справ, то МЗС не задіяне до вирішення цього питання. Звичайно, якщо ці справи потребуватимуть втручання МЗС, то ми будемо задіювати всі наші механізми для того, щоб їх вирішити», - зазначив Свистков.

Нагадаємо, Ігоря Бакая звинувачують у нецільовому використанні коштів. І його ім`я, за словами міністра внутрішніх справ Ігоря Луценка, фігурує у 15 кримінальних справах. МВС України у травні вже зверталось до Росії з проханням видати Бакая українській владі.

Що стосується Олексія Пукача, то за деякими даними він переховується в Ізраїлі і зараз українська сторона працює над його поверненням в Україну.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG