Спеціальні потреби

В Українi планують допитати екс-чиновникiв


Міністерство внутрішніх справ України має намір зустрітись із вищим партійним керівництвом СДПУ(о) Віктором Медведчуком та братами Ігорем та Григорієм Суркісами. Мета зустрічі – з’ясувати обставини будівництва санаторно-оздоровчого комплексу футбольного клубу „Динамо” у Закарпатській області.

Українські правоохоронці, не зважаючи на постійні заяви опозиції про політичні репресії, продовжують викликати на допити екс-чиновників, що у минулому займали високі посади і, як пiдозрюється, зловживали своїм службовим становищем. Щоправда, запрошення часто ігноруються. Так, наприклад, колишній глава Адміністрації президента Кучми Віктор Медведчук не з’явився на допит в Івано-Франківський УВС для пояснень за фактом відчуження землі. Медведчук стверджує, що не отримував офіційного запрошення, але як законопослушний громадянин готовий надати усі необхідні пояснення.

За словами міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, бачити Медведчука, так само як і колишнього прем’єра Віктора Януковича, хочуть не лише у Закарпатському УВС, а й у Києві та Криму. Предметом зацікавленості слідчих стали будівництва дач чиновників у цих областях.

Медведчука запрошують для надання пояснень за фактом незаконного відчуження землі для будівництва комплексу відпочинку „Бескид”, а також для пояснень, чи належить цей комплекс йому і його родині.

Напередодні київське УВС викликало Віктора Януковича на допит з приводу незаконної видачі Кабміном у червні минулого року близько 5 мільйонів гривень Донецькій облдержадміністрації. Це, до речі, вже не перший виклик колишнього прем’єра до правоохоронних органів. Останній з них він проігнорував, посилаючись на те, що не отримав офіційного запрошення.

Цієї п’ятниці на Закарпатті знову чекатимуть Віктора Медведчука. Цього разу у компанії з братами Суркісами. Закарпатська міліція хоче отримати пояснення та усі документи з приводу будівництва санаторно-оздоровчого комплексу футбольного клубу „Динамо” в селі Жденієво, Воловецького району, Закарпатської області.

Згідно з інформацією, зібраною працівниками Міністерства внутрішніх справ, встановлено, що загальне керівництво будівництвом всього об'єкту здійснював колишній міністр транспорту та зв'язку України Георгій Кірпа, який бував на об'єкті щотижня. Від Закарпатської обласної державної адміністрації на об'єкті постійно перебував заступник губернатора Юрій Чомоляк, а також дружина екс-глави Адміністрації президента України Оксана Марченко. Фінансувався об'єкт за кошти Львівської залізниці.

Закиди з приводу політичних репресій щодо представників нової опозиції правоохоронці відкидають і стверджують, що порушують кримінальні справи не лише проти колишньої влади, але й проти теперішньої, щоправда останні справи є менш гучними.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG