Спеціальні потреби

Ньюзвiк вибачається за репортаж


Американський журнал Ньюзвік вибачився за репортаж, що обурив мусульман і призвів до масових протестів у світі, які подекуди супроводжувались загибеллю людей. За словами редколегії, людина, яка розповіла про випадки осквернення Корану на американській військовій базі Ґвантанамо на Кубі, що i викликало протести, тепер сумнівається у достовірності цієї інформації.

У статті, опублікованій 9-го травня, говорилось, що під час допитів на військовій базі Ґвантанамо американські слідчі спустили в унітаз примiрник Корану з метою чинення психологiчного тиску на затриманих. Як відомо, більшість з приблизно 520 утримуваних там осіб є мусульманами, для яких ця книга є священною. Велику частину`язнiв Ґвантанамо США затримали в рамках анти-терористичних операцiй в Афганiстанi та Iраку.

Статтю «Ньюзвік» передрукували у Пакистані і Афганістані, що і спричинило кількаденні анти-американські акції протесту, у результаті яких щонайменше 15 людей загинуло і десятки отримали поранення. Утім тепер редактор журналу Марк Вiтекер каже, що людина, яка подала цю інформацію і яку він називає лише «високопоставленим посадовцем», сумнівається у тому, що історія з Кораном була правдивою.

Між тим у зверненні до своїх читачів редактор Вiтекер зазначив, що перед публікацією журнал звернулися до двох представників Міністерства оборони США з проханням прокоментувати інформацію. Один з них, як твердить видавець, не заперечив історії з Кораном.

Заяву з приводу скандалу зробив і голова вашингтонського бюро журналу «Ньюзвік» Ден Клайдмен. «Це нагадує нас усім, що слова мають наслідки і, зокрема, наші слова мають наслідки, і ми повинні про це пам'ятати», - сказав він.

Представник коаліційних сил в Афганістані полковник Джеймс Йонтс заявив, що США вивчають цю справу, однак наголосив, що у збройних силах США заборонено релігійно-мотивоване переслідування затриманих. «Неповага до Корану чи релігії нетерпима у нашій культурі, і не відповідає нашим цінностям», - наголосив він.

У понеділок лідер однієї з афганських провінцій, який був свідком анти-американських протестів, закликав США ретально розслідувати цю справу і результати оприлюднити у наступні три дні.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG