Спеціальні потреби

Вiдзначення 60-ї рiчницi Дня перемоги у Москвi


Вашингтон - 9 травня. Лідери п'ятдесяти семи країн світу взяли участь у святкуваннях у Москві, пов`язаних iз шістдесятою річницею закінчення Другої світової війни. За парадом на честь Перемоги, разом з господарем свята президентом Володимиром Путiним, серед інших спостерігали президенти США Джордж Буш, Франції Жак Шірак, канцлер Німеччини Ґергард Шредер та президент України Віктор Ющенко.

Російський президент Володимир Путін та його дружина Людмила привітали світових лідерів, які зібралися на Краснiй площі в Москві з нагоди святкування шістдесятих роковин перемоги над нацистськими військами. Серед почесних гостей на церемонії був присутній і президент США Джордж Буш. У повітрі вітали російські винищувачі, а гості спостерігали за тим, як президент Путін вшанував пам'ять двадцяти семи мільйонів радянських солдатів, які віддали своє життя, захищаючи тодiшню батькiвщину. Церемонія почалася урочистою ходою солдатів, які несли червоний радянський прапор. Ветерани війни з усього світу зібралися біля Мавзолею Леніну, де проходив парад. Президент Путін наголосив, яку велику ціну заплатив Радянський Союз заради перемоги, а також подякував союзникам за їх участь у поваленні фашистської Німеччини:

«Я б хотів скористатися нагодою та ще раз наголосити, який я щасливий, що ми святкуємо ці дні разом, зібравшись на цьому міжнародному форумі. Це подія надзвичайно важлива і я дуже вдячний всім гостям, які погодились розділити з нами ці щасливі хвилини святкувань у російській столиці, Москві. Дорогі колеги та друзі, навіть в ці святкові дні ми не можемо забути про ту колосальну кількість жертв та ті страждання, які пережив наш народ та інші нації. Поки ми пам'ятаємо про жертви того покоління, поки ми стоїмо пліч-о-пліч, ми непереможні і разом ми можемо захистити світ від нових загроз».

Урочистості в Москві, однак, викликали і деякі протиріччя, оскільки ряд європейських лідерів кінець Другої Світової війни назвали початком радянського домінування.

XS
SM
MD
LG