Спеціальні потреби

«Екстравагантним» назвали у ЗМІ парад, проведений Путіним під час пандемії коронавірусу


Парад в Москві 24 червня
Парад в Москві 24 червня

«Екстравагантним» назвали в CNN та The Wall Street Journal парад на честь Дня перемоги, організований в Москві 24 червня. Метою Путіна у проведенні параду є зміцнення підтримки і мобілізація голосів перед державним референдумом, який може залишити його при владі до 2036 року, зауважили ці видання.

Влада, за підтримки державних ЗМІ, хоче використати парад, щоб підтримати патріотичні почуття і збільшити рейтинг схвалення Путіна, відзначає Reuters.

Парад мав відбутись 9 травня, але його було перенесено на 24 червня через коронавірус. Однак з часу перенесення, ситуація з пандемією залишається складною, адже Росія є третьою у світі країною за кількістю заражень. Тут щодня реєструється більше 7 000 нових випадків зараження коронавірусом. Тисячі мешканців Москві проігнорували заклики мера місті залишатись вдома і зібрались подивитись на військову техніку. Багато хто з глядачів не мав масок.

Путін декілька місяців не брав участі у публічних заходах через пандемію коронавірусу і тепер його участь в параді має додатковий сенс - «оголошення перемоги над вірусом а також точка змін у його правлінні», йдеться в статті MSNBC.

Ветерани, які сидять поблизу Путіна на параді, пройшли двотижневий карантин на базі відпочинку поблизу Москви. Ні Путін, ані ветерани не були в масках під час урочистостей.

Ті, хто відвідає резиденцію Путіна після параду, йтимуть туди кріз дезінфікуючий тунель, пише NBCNews в статті «Путін, з безпеки за кремлівськими стінами, проголошує перемогу над COVID-19 великим військовим парадом».

Лише 10 міжнародних лідерів, більшість в яких з пострадянських країн, відвідали парад цього року. Серед них сербський президент Александар Вучіч та президент Білорусі Александр Лукашенко. Президент Киргизстану не приїхав на подію, після того, як два члени його делегації захворіли на коронавірус після прибуття до Росії. Разом з збройними силами Росії у парад взяли участь військові Індії та Китаю.

Після параду, починаючи з 25 червня, в Росії проводитиметься референдум, що може залишити Путіна при владі до 2036 року. Поправки до Конституції, які вже затвердив парламент, надають Путіну можливість балотуватись ще на два терміни.

59% росіян наразі схвалюють дії Путіна, згідно до опитування Левада центру. Хоча цей показник є високим, це найнижчий рівень схвалення дій Путіна з 1999 року.

Дивіться також: Наскільки реалістичною є пропозиція виключити Росію зі SWIFT? Відео

Наскільки реалістичною є пропозиція виключити Росію зі SWIFT? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

XS
SM
MD
LG