Спеціальні потреби

Дефіцит бюджету США у червні склав рекордні 864 мільярди доларів на тлі витрат на подолання пандемії


У червні у США зафіксовано найбільший дефіцит бюджету за історію. Зростання бюджетних витрат на підтримку економіки, що постраждала від пандемії, супроводжувалась скороченням податкових надходжень через зростання безробіття.

Дефіцит федерального бюджету склав 864 мільярди доларів у червні і сягнув 2,74 трильйона доларів за перші дев‘ять місяців 2020 бюджетного року, починаючи з жовтня, повідомило Міністерство фінансів США. В червні минулого року дефіцит бюджету США становив 8 мільярдів доларів.

Загалом за 2020 бюджетний рік дефіцит бюджету може скласти 3,7 трильйона доларів, що вище за рекордно високий показник кризового 2009 року, коли дефіцит був 1,7 трильйона доларів.

В березні американський Конгрес затвердив програму допомоги економіці обсягом 2 трильйони доларів, що включала допомогу малим та середнім підприємствам, збільшення виплат за безробіттям а також підтримку доходів громадян, тощо.

«Великий дефіцит бюджету - єдина річ, яка надає життєве забезпечення економіки США, антидефіцитна риторика загрожує спровокувати кризу, - цитує The Washington Post дослідника Modern Money Network Нейтана Тенкуса. - Альтернатива - це масштабні дефолти, втрата житла, банкрутства, які спустошать Америку».

Інші аналітики закликають обережно ставитись до нарощування дефіциту бюджету і скорочувати дефіцит після подолання негативних ефектів пандемії, закликаючи утриматись від подальшого нарощування державного боргу США, що є основним джерелом фінансування дефіциту, адже цей борг вже перевищує 26 трильйонів доларів.

В американському Конгресі тривають дискусії стосовно необхідності затвердження нового пакету допомоги.

Дивіться також: Наслідки карантину: чи переживуть пандемію культові крамниці Нью-Йорка. Відео

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG