Спеціальні потреби

У Китаї ув’язнено 39 уйгурів за діяльність, пов’язану з тероризмом


Імам закликає уйгурів-мусульман до молитви
Імам закликає уйгурів-мусульман до молитви
У Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, що в західному Китаї, засуджено на терміни ув’язнення 39 осіб, яких визнано винними у злочинах, що включали поширювання відео, яке заохочує до тероризму.

У державних засобах масової інформації та заявах суду сказано, що звинувачення включали також створення і очолення терористичних груп, розпалювання етнічно мотивованої ненависті та незаконне виготовлення зброї.

Одного підсудного, якому 25 років, засуджено до п’ятирічного терміну ув’язнення за коментарі, які він зробив у дискусії.

Сіньцзян-Уйгурський автономний район, який є батьківщиною переважно мусульманської уйгурської меншини, за твердженням пекінських органів влади, є місцем дедалі більших насильницьких атак та діяльності ісламських сепаратистів.

Під час недавньої атаки на залізничному вокзалі в адміністративному центрі автономного району місті Урумкі одна особа загинула і десятки були поранені нападниками, які були озброєні ножами і вибуховими пристроями.

Уйгурські організації на еміграції кажуть, що атаки були викликані жорсткими обмеженнями релігійного життя уйгурів та політикою, яка сприяє китайській більшості хань.

Дуже важко підтвердити достовірність інформації про атаки, тому що китайські органи влади суворо обмежують діяльність журналістів в Сіньцзяні та навколишніх районах.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG