Спеціальні потреби

США звинуватили Китай у кібершпигунстві щодо американських компаній


Міністр юстиції США Ерік Голдер
Міністр юстиції США Ерік Голдер

За словами міністра юстиції США Еріка Голдера, виявлені порушення китайськими військовими офіцерами дуже серйозні і вимагають "жорсткої відповіді".

Міністерство юстиції США оголосило про висунення кримінальних звинувачень проти п’ятьох китайських військових високопосадовців. Звинувачення стосуються викрадень таємної інформації методами кібершпигунства.

Офіцерів Народно-визвольної армії Китаю звинувачують у зломі Інтернет-сайтів приватних компаній з метою отримання конкурентних переваг. За словами міністра юстиції США Еріка Голдера, виявлені порушення дуже серйозні і вимагають "жорсткої відповіді".

Голова відділу національної безпеки Міністерства юстиції Джон Карлін заявив, що "ми вперше надаємо розголосу обличчя та імена тих, хто перебуває за своїми комп'ютерами у Шанхаї... і краде секрети у американських компаній".

Серед компаній, вражених діями хакерів, є фірми Westinghouse, SolarWorld, US Steel, Alcoa і Allegheny Technologies, а також - профспілка американських сталеварів.

Пекін різко відреагував на звинувачення Вашингтона. Як повідомило агентство Сіньхуа, речник Міністерства закордонних справ Китаю заявив, що вони ґрунтуються на «зумисне сфабрикованих фактах», які «грубо порушують норми міжнародних відносин». Він також закликав Вашингтон «негайно виправити помилки та відмовитися від висунутого звинувачення». Чиновник також заявив, що Китай сам став жертвою «серйозних кіберкрадіжок, підслуховування та стеження з боку США».

Китай також оголосив про припинення співпраці з США в рамках спільної робочої групи з кібербезпеки.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG