Спеціальні потреби

Пекін відкидає звинувачення у кібер-атаках проти США


Міністерство оборони Китаю відкинуло звинувачення американської компанії Mandiant в тому, що Пекін причетний до низки шпигунських кібер-атак проти американських компаній і урядових установ.

Доповідь, яку сама компанія називає «безпрецедентною», була опублікована у вівторок і містить в собі досьє на кібер-атаки за кілька років, що показує зв'язок групи хакерів з китайським військовим відомством.

Представник міноборони Китаю в середу заявив журналістам, що китайська армія ніколи не підтримувала кібер-атак. За його словами, китайське законодавство забороняє таку діяльність. Він підкреслив, що доповідь Mandiant «не має фактичної основи» і повторив заяви Пекіна про те, що Китай є жертвою, а не виконавцем кібер-атак.

Mandiant стверджує, що її дослідження розкрило зв'язок між китайським хакерським угрупованням і секретним підрозділом Народно-визвольної армії Китаю. Компанія, що працює в сфері інформаційної безпеки, вважає, що сліди десятків атак на американські об'єкти ведуть в один з районів Шанхая, де розташована приналежна китайській армії будівля.

На думку Mandiant, хакерське угруповання користується «прямою підтримкою уряду» для здійснення «довгострокової і обширної кібер-шпигунської діяльності».

Білий дім не виступив з прямими коментарями на доповідь, але заявив, що вдається до всіх необхідних заходів для захисту американських мереж від кібер-атак.і сказав, що вже підняв це питання у розмовах з китайськими лідерами.
XS
SM
MD
LG