Спеціальні потреби

Російська економіка під загрозою дефолту – фінансовий омбудсмен Росії


Причиною можливого дефолту, на думку Павла Медведєва, може стати відсутність зовнішніх джерел фінансування для Росії та конкретні санкції.

Економічна ситуація у Росії сьогодні гірша, ніж була під час дефолту 1998 року, вважає Павло Медведєв, фінансовий омбудсмен Росії, член російської Національної банківської ради. За його словами, якщо наприкінці 90-х країни Заходу повірили курсу Горбачова та Єльцина і, незважаючи на дефолт, почали вкладати інвестиції, то нині розраховувати на них не варто.

«Якщо виявиться, що держава не може виконувати своїх зобов’язань, як це було у 1998-му, це буде страшним економічним шоком. Це значить, що держава не стоїть твердо на ногах, принаймні в економічному сенсі. Це сигнал для інвесторів, що краще з нею не мати справ. В 1998 році ми швидко виплутались. Частково тому, що існувала інерція довіри. … ми ставали відкритішими, наша економіка перетворювалась у ринкову. А зараз, боюся, нам на це розраховувати не доводиться... Люди реагують не на рівень, а на тенденції», - сказав Павло Медведєв в інтерв’ю російському бюро «Голосу Америки».

Причиною можливого дефолту, на думку фінансового омбудсмена, може стати відсутність зовнішніх джерел фінансування для Росії та конкретні санкції.

«Це створює для держави великі труднощі. Держава менше отримує доходів, тому їй важче розплачуватися за своїми зобов’язаннями», – пояснює пан Мєдвєдєв.

Павло Медведєв, який раніше був депутатом російської Держдуми, вважає, що обмеження обігу долара в Росії буде катастрофічним для країни рішенням.

«Я впевнений, що це може бути зроблене лише у стані відчаю. У нас дуже кваліфіковані економічні керівники у Центробанку, Мінфіні та Економрозвитку. … Тому дуже сподіваюсь, що таке смертельне рішення не буде ухвалене», – каже Павло Медведєв, член російської Національної банківської ради.

9 січня цього року економічна агенція Bloomberg поставила Росію на 5 місце у списку країн із найбільш ймовірним дефолтом за держоблігаціями.

Того ж дня авторитетна міжнародна агенція Fitch Ratings перемістила кредитний рейтинг Росії з рівня ВВВ до ВВВ з негативним прогнозом, тобто найбільш ризикований рівень для інвестування.

Крім того, за прогнозами Fitch до 2017 року рівень російської економіки скоротиться на 4% (раніше прогнозоване скорочення російської економіки сягало 1,5%).

Дивіться також: Франція. Що привело братів Куаші до тероризму:

Брати Куаші: що привело хлопців до тероризму
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG