Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН збирається на екстрене засідання щодо України


Рада Безпеки ООН збирається у середу на екстрену зустріч у зв’язку зі становищем в Україні через введення російських військ на територію Східної України.

Зустріч скликали на прохання Сполучених Штатів після повідомлень останніх днів про введення російських військ, танків, артилерії й інших важких озброєнь, кажуть дипломати в Нью-Йорку.

Крім 15-ти країн-членів Ради, на зустріч також запрошений постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв. Очікується, що на зустрічі будуть обговорюватися останні події на сході України, де тривають обстріли.

Нагадаємо, усі попередні зустрічі Ради Безпеки ООН щодо українського питання закінчувалися безрезультатно.

Росія користується в Раді Безпеки правом вето, отож Москва неодноразово блокувала усі спроби світової спільноти вирішити конфлікт на Донбасі. Аналітики припускають, що і ця зустріч членів Ради ООН завершиться безрезультатно.

У вівторок Юрій Сергеєв заявляв, що, на його думку, ООН необхідно терміново поінформувати про те, що Росія планує повномасштабне вторгнення в Україну. «Останні факти підтверджують це і не залишають сумнівів», – написав він у твітері.

Натомість у Росії назвали заяви НАТО про введення в Україну військ Росії голослівними. Як заявив речник Міністерства оборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков, «за регулярним коливанням брюссельського повітря про нібито присутність російських збройних сил в Україні не було і немає ніяких фактів».

Росія на всі докази перебування її військ і техніки на сході України відповідає словами заперечення і стверджує, що не має до подій в Сходній Україні ніякого стосунку, а всі військові сили на територіях частини Донбасу, захоплених наразі підтримуваними нею проросійськими сепаратистами, належать самим сепаратистам.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG