Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання щодо України


Рада Безпеки ООН
Рада Безпеки ООН

Рада Безпеки ООН у п'ятницю проведе екстрене засідання щодо України і розгляне проект заяви із закликом до проведення «повноцінного, ретельного і незалежного розслідування» причин катастрофи малазійського літака в Східній Україні.

Підготовлений Великобританією документ підкреслює, що всі сторони повинні надати слідству негайний доступ до місця катастрофи для визначення її причин.

На борту літака авіакомпанії Malaysia Airlines було 298 осіб.

Подібні неофіційні заяви приймаються 15 членами Ради за спільною згодою. За словами дипломатів, Росія в четвер попросила продовжити строк розгляду документа, який складається з трьох параграфів, до п'ятниці.

У зв'язку з цим засідання Ради Безпеки, присвячене ситуації в Україні, відбудеться о 17.00 за київськимм часом у п'ятницю.

Проект заяви закликає провести розслідування інциденту відповідно до правил міжнародної цивільної авіації, щоб забезпечити «належну прозорість».

Рада Безпеки ООН провела вже більше десяти засідань, присвячених ситуації в Україні, проте не владася до жодних офіційних кроків у зв'язку з розбіжностями між Росією, Великобританією, Францією і США - чотирма з п'яти постійних членів Ради, які мають право вето.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG