Спеціальні потреби

Білий дім закликав до негайного припинення вогню в районі катастрофи


Білий дім закликав Росію, проросійських сепаратистів і Україну підтримати негайне перемир'я, щоб забезпечити безпечний доступ до місця аварії пасажирського літака.

«Сполучені Штати шоковані збиттям рейсу номер 17 Малайзійських авіаліній, і ми висловлюємо наші глибокі співчуття усім тим, хто втратив рідних і близьких. Ми продовжуємо збирати інформацію, щоб визначити, чи на борту перебували американські громадяни», - йдеться у заяві прес-секретаря Білого дому Джоша Ернеста.

Критично важливо, зазначає він, щоб якнайшвидше відбулося повне, авторитетне і безперешкодне міжнародне розслідування. США закликають усі причетні сторони -- Росію, проросійських сепаратистів та Україну -- підтримати негайне припинення вогню з метою надання міжнародним слідчим безпечного та безперешкодного доступу до місця падіння та з метою збирання останків. Роль міжнародних організацій -- таких як ООН та ОБСЄ в Україні -- може бути особливо доречною у цій справі, і США у найближчі години і дні перебуватимуть в контакті із країнами, яких це торкнулося, і з партнерами США у цих організаціях, щоб визначити напрямок руху.

«Тим часом, життєво необхідно, щоб ні один доказ і свідчення в жоден спосіб не спотворювалися і щоб усі докази і свідчення та останки залишалися на місці катастрофи незміненими. Сполучені Штати готові надати негайну допомогу будь-якому міжнародному розслідуванню, в тому числі з ресурсів Національної комісії з транспортної безпеки і Федерального бюро розслідувань», - йдеться у повідомленні.

«Хоча ми ще не маємо усіх фактів, ми знаємо, що цей інцидент трапився у контексті кризи в Україні, який підживлюється російською підтримкою сепаратистів, включаючи зброю, обладнання і підготовку. Цей інцидент лише більше підкреслює нагальність, з якою ми продовжуємо закликати Росію негайно зробити конкретні кроки з де-ескалації ситуації в Україні і підтримати стале припинення вогню та шлях до миру, який послідовно пропонується українським урядом», підкреслив у своїй заяві прес-секретар Білого дому Джош Ернест.

XS
SM
MD
LG