Спеціальні потреби

Росію піддано критиці в Раді Безпеки ООН


Віталій Чуркін
Віталій Чуркін

З ініціативи Росії, Рада Безпеки ООН зібралася на екстрене засідання для обговорення термінових заходів щодо поліпшення гуманітарної ситуації в Східній Україні, де вже кілька місяців йдуть бої між урядовими силами і бойовиками, які користуються підтримкою Москви.

Однак деякі члени Ради Безпеки звинуватили Росію в тому, що вона сама є причиною кризи, яку, нібито, намагається розрядити.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін зазначив, що з початку року близько 800 тисяч українців знайшли притулок в Росії. За його словами, Москва готова самотужки впоратися з цим «величезним тягарем».

Чуркін зазначив, що необхідно вжити заходів щодо поліпшення умов життя людей у Східній Україні, де, за даними ООН, до чотирьох мільйонів людей живуть на територіях, охоплених насильством. Російський дипломат заявив, що Москва готова надати необхідну допомогу.

«Ми пропонуємо віправити конвой з російською гуманітарною допомогою - під егідою і в супроводі представників Міжнародного комітету Червоного Хреста - в Донецьк і Луганськ, а також інші населені пункти України, де сконцентровані внутрішньо переміщені особи зі східних регіонів», - сказав він.

За словами Чуркіна, найбільша необхідність відчувається в продуктах харчування, медикаментах, медичному обладнанні, системах очищення води та електрогенераторах. Він підкреслив, що Росія готова діяти прозоро і дозволити міжнародному співтовариству спостерігати за вантаженням колон, їх транспортними маршрутами і розподілом допомоги.

Деякі члени Ради Безпеки, в тому числі представник Великобританії Марк Лаял Ґрант, висловили скептицизм, заявивши, що причиною погіршення гуманітарної ситуації на сході України є підтримка Росією збройних сепаратистів.

«Ми згодні, що необхідно покласти край насильству. Ми згодні, що поліпшення гуманітарної ситуації є пріоритетним завданням, - сказав Ґрант. - Однак Росія не може достовірним чином представляти себе як прихильника мешканців Східної України, коли вона є архітектором насильства, від якого вони страждають».

Заступниця постійного представника США при ООН Розмарі Дікарло зазначила, що у Росії є можливість покласти край нестабільності.

«Росія може все це припинити. Найвірніший спосіб припинити насильство полягає в тому, що Росія повинна зупинити потоки озброєних людей, зброї і грошей з Росії в Східну Україну. У Росії є можливість зробити так, щоб сепаратисти, яких вона підтримує, склали зброю, сіли за стіл переговорів і включилися в роботу з реалізації мирного плану президента Петра Порошенка», - заявила вона.

Дікарло вказала, що замість прийняття позитивних заходів Росія майже подвоїла кількість своїх батальйонів поблизу кордону з Україною. Вона також висловила занепокоєння планами Росії провести великомасштабні військові навчання поблизу кордону, які можуть призвести до посилення напруженості.

ООН висловила стурбованість з приводу захисту мирного населення, в умовах, коли військові операції все частіше проводяться в густо населених міських районах. Організація також закликала Україну розробити централізовану реєстраційну систему для відстеження переміщених осіб і надання їм допомоги.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG