Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію, яка засуджує збиття «Боїнга-777» над Україною


У понеділок Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію, що вимагає від озброєних груп, які контролюють райони на сході України, де впав пасажирський лайнер компанії Malaysia Airlines, негайно забезпечити безперешкодний і безпечний доступ до уламків літака.

У понеділок Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію, що вимагає від озброєних груп, які контролюють райони на сході України, де впав пасажирський лайнер компанії Malaysia Airlines, негайно забезпечити безперешкодний і безпечний доступ до уламків літака.

Рада рішуче засудила дії, які могли призвести до краху літака, і вимагає провести «повне, всебічне і незалежне міжнародне розслідування».

Проект резолюції був підготовлений Австралією, яка є одним з членів Ради і втратила в цій авіакатастрофі 37 своїх громадян. Міністр закордонних справ Джулі Бішоп спеціально прибула до Нью-Йорк, для того щоб бути присутньою на голосуванні по резолюції. Вона заявила, що Росія, яка підтримує сепаратистів, повинна використовувати свій вплив і забезпечити виконання резолюції.

«Ми повинні отримати відповіді на наші запитання, - сказала Бішоп. - Ми вимагаємо справедливості. Наш обов'язок перед загиблими та їх рідними - встановити, що сталося і хто в цьому несе відповідальність».

Малайзійський пасажирський авіалайнер був збитий в небі над Донецькою областю в четвер. Загинули всі 298 пасажирів і членів екіпажу. З тих пір сепаратисти контролюють доступ до місця падіння літака. Надходили повідомлення про зникнення речових доказів і навіть особистих речей загиблих пасажирів.

Посол США в ООН Саманта Пауер заявила, що необхідності прийняття такої резолюції можна було б уникнути.

«Ми вітаємо той факт, що Росія підтримала сьогоднішню резолюцію, - сказала Пауер. - Але у прийнятті такої резолюції не було б необхідності, якби в четвер Росія використовувала свій вплив на сепаратистів і переконала їх припинити військові дії і надати міжнародним експертам можливість оглянути місце падіння літака. Або в п'ятницю. Або в суботу. Або навіть вчора».

Сполучені Штати заявили, що літак, що слідував рейсом MH-17, швидше за все, був збитий ракетою класу «земля-повітря», випущеною з контрольованого сепаратистами району на сході України. Офіційні особи також заявили, що оскільки для управління цією системою ППО необхідні особливі навички, вони не виключають, що російські фахівці могли надати сепаратистам технічну допомогу. Росія звинуватила в Україну у катастрофі літака.

Після внесення деяких змін до проекту резолюції вона була підтримана Росією. Представник Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що необхідно провести об'єктивне і незалежне міжнародне розслідування, в якому провідну роль повинна грати Міжнародна організація цивільної авіації (ІСАО). Він сказав, що тим, хто проводить розслідування, повинні бути надані всі речові докази, в тому числі бортові самописці.

З 298 загиблих у цій авіакатастрофі 189 осіб були громадянами Нідерландів, і українська влада звернулася до уряду цієї країни з проханням очолити розслідування.

Міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс також прибув до Нью-Йорка для участі в голосуванні. У своєму емоційному виступі він висловив обурення з приводу повідомлень про те, що тіла загиблих вивозяться з місця, а їхні особисті речі викрадаються мародерами. Він сказав, що з останками загиблих «грають у політичні ігри».

Тіммерманс заявив репортерам, що якщо в ході цього розслідування Росія не зробить те, що вона зобов'язана зробити в такій ситуації, вона опиниться у ще більшій ізоляції.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG