Спеціальні потреби

Обама: Що саме проросійські сепаратисти намагаються приховати?


Президент США Барак Обама
Президент США Барак Обама

Президент США Барак Обама привітав дії українського уряду і рішення президента України Петра Порошенка щодо припинення вогню у зоні падіння літака «Малайзійських авіаліній». Обама чітко поклав вину за трагедію на Росію і висловив вимогу до президента Росії Володимира Путіна вплинути на сепаратистів, щоб ті не перешкоджали міжнародним слідчим проводити розслідування на місці падіння літака.

«На жаль, сепаратисти, яких підтримує Росія, продовжують блокувати розслідування. Вони не дають міжнародним слідчим доступу до місця падіння. Сепаратисти прибирають докази. Питання: що сам вони намагаються приховати?, запитує американський президент.

«Росія має величезний вплив на сепаратистів – ніхто цього не заперечує. Росія їх направила, Росія їх натренувала, ми знаємо, що Росія озброїла їх, основні лідери сепаратистів – громадяни Росії. Росія та президент Путін мають пряму відповідальність змусити їх співпрацювати з розслідуванням. Путін заявив, що він підтримує повне і детальне розслідування. Я вітаю ці слова, але вони мають бути підтримані діями. Сепаратисти та Росія несуть відповідальність за безпеку слідчих, які роблять свою справу.

«Якщо Росія продовжуватиме порушувати суверенітет України, підтримувати сепаратистів, які становлять не лише небезпеку життю українців, але й міжнародній спільноті, то Росія лише поглиблюватиме свою ізоляцію на міжнародній арені та ціна, яку заплатить Росія, лише зростатиме. Настав час президенту Путіну та Росії відмовитись від стратегії, яку вони обрали та серйозно поставитись до проблеми вирішення насильства в Україні», - заявив Барак Обама.

Виступаючи у понеділок у Білому домі, президент США сказав, що міжнародне розслідування причин катастрофи «Боїнга-777», який впав на території східної України, має розпочатися негайно і всі сторони, які беруть у ньому участь мають отримати повний доступ до місця катастрофи.

XS
SM
MD
LG