Спеціальні потреби

Джон Керрі: «Настав момент істини для Путіна»


Зі слів Керрі, протягом останнього місяця США спостерігали великі поставки зброї сепаратистам.

Гротеском назвав те, що відбувається у Східній Україні, державний секретар США Джон Керрі. Він закликав президента Російської Федерації Володимира Путіна негайно відмовитися від підтримки проросійських сепаратистів і припинити їх фінансування.

«Всупереч усьому, що обіцяв президент Путін ми маємо повідомлення про п’яних сепаратистів, які безцеремонно пакували тіла загиблих у вантажівки, знищуючи таким чином, по суті, і самі тіла, і докази з місця трагедії. Вони обіцяли надати безперешкодний доступ до місця падіння літака, але насправді в п’ятницю на це було 75 хвилин, а вчора – три години. У районі проведення операції лунали постріли. Там все контролюють сепаратисти. Росія підтримує сепаратистів, заохочує і тренує їх. Але тепер Росія повинна активізуватися і змінити ситуацію», - заявив він.

Зі слів Керрі, протягом останнього місяця США спостерігали великі поставки зброї сепаратистам. Кілька тижнів тому, конвой із 150 транспортних засобів перевіз їм бронетранспортери, танки, ракетні установки й артилерію.

«Ми знаємо, що у них була ракета класу «земля-повітря» в околицях, буквально за кілька годин до того як відбувся фатальний постріл. В соціальних медіа про це є записи. У нас є їх перехоплені розмови про передачу, рух і пересування цієї ракети», - підсумовує держсекретар і підкреслює, що одне з найбільш красномовних свідчень причетності сепаратистів до трагедії вони самі залишили у соціальних мережах.

«Міністр оборони так званої самопроголошеної Донецької Народної Республіки Ігор Стрєлков насправді похвастався у соціальних медіа про те, що збив літак. А потім, коли стало очевидно, що це був цивільний літак, це його повідомлення блискавично швидко зникло», - коментує Джон Керрі.

Американський держсекретар також підкреслив, що нині зарано робити остаточні висновки, але є цілий ряд доказів, прояснити які в інтересах самої Росії.

«Це момент істини для пана Путіна, і для Росії. Росії необхідно нарощувати і доводити світу свою сумлінність. Якщо вона взагалі ще залишилась, то її пора проявити не тільки на словах, але й у діях», - заявив Джон Керрі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG