Спеціальні потреби

Путін закликає до припинення вогню, а Лавров погрожує Україні


У той час, як світ реагує на збиття малайзійського авіалайнера над охопленою збройним конфліктом територією Східної України, президент Путін закликав у п’ятницю до негайного припинення вогню, а його міністр закордонних справ Лавров погрозив вдатися до заходів з приводу, мовляв, обстрілу через кордон з боку України. «Ми виходимо з факту, що на українській землі повинен запанувати мир, що прямі контакти всіх сторін конфлікту повинні бути встановлені якнайскоріше», – сказав Путін про конфлікт між українським урядом і проросійськими сепаратистами у Східній Україні.

Після катастрофи малайзійського авіалайнера «Боїнг-777» у четвер, про який українська сторона каже, що він був збитий проросійськими бойовиками, Путін звинуватив уряд України. Він сказав, що інцидент не стався б, якби Київ, за його словами, не відновивив ворожих дій у Східній Україні. Він додав, що уряд країни, на території якої ставася інцидент, несе відповідальність за цю жахливу трагедію.

У четвер президент України Петро Порошенко заявив, що літак був збитий у результаті«терористичного акту», вказуючи на причетність до нього сепаратистів.

Уряди України, США і європейських країн звинуватили Росію в тому, що вона дозволяє переміщенню зброї і бойовиків через кордон на підтримку сепаратистів.

У п’ятницю голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що запис розмов між сепаратистами вказує, що для збиття малайзійського авіалайнера використано протиповітряну ракетну систему «Бук», яку обслуговувала триособова команда, що прибула в Україну перед атакою.

XS
SM
MD
LG