Спеціальні потреби

МЗС України заявляє про нову ворожу тактику Кремля


Міністерство закордонних справ України звинуватило Кремль у активних спекуляціях на темі «гуманітарної катастрофи» в Україні. Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

«Новою тактикою ворожої політики Росії щодо України стали активні спекуляції на темі "гуманітарної катастрофи" в Україні. Кремль намагається сформувати спотворене уявлення про причини і стан ситуації на сході нашої країни", - йдеться в тексті заяви.

У Міністерстві назвали політику Росії лицемірною і висловили думку, що Кремль не цікавлять життя та безпека людей у Луганській і Донецькій областях.

"Основна причина драматичного становища на сході України - це неприхована політична і військова підтримка Росією терористів", - зазначили у МЗС.

Дипломати наголосили, що уряд України робить все можливе для захисту мешканців східних регіонів. У тому були створені гуманітарні коридори для мирних мешканців регіону, які бажають покинути зону антитерористичної операції.

Крім того, в МЗС зазначили, що працює національний координаційний штаб з тимчасового розміщення громадян України, які переселяються з Донецької та Луганської областей до інших регіонів країни. Особлива увага приділяється евакуації дітей.

У той же час, МЗС зазначило, що "російські терористи цілеспрямовано ведуть війну проти мирних людей". "Вони викрадають дітей, чинять перешкоди вільному виїзду людей, в тому числі хворих, яких потім цинічно використовують як живий щит", - підкреслюється в заяві Міністерства.

"Мир і безпека на сході нашої держави настануть лише після подолання терористичної загрози, яка підтримується Кремлем», - йдеться у заяві.

Далі МЗС підкреслює, що головною пропагандистською метою Кремля є спроби відвернути увагу світового співтовариства від своїх злочинних дій і зазначається, що Росія не зробила жодного кроку, щоб відмежуватися від бандитів та засудити вчинені ними терористичні акти проти українських громадян та військових.

«Разом з усім міжнародним співтовариством Україна вимагає від Росії припинити брехливу пропагандистську кампанію, покласти край кривавій підтримці вбивць, зупинити постачання їм зброї та військової техніки і публічно закликати терористів негайно скласти зброю», – зазначили в МЗС України.
XS
SM
MD
LG