Спеціальні потреби

Веслі Кларк: Не варто порівнювати Косово з подіями на Сході України


Між Косовом та Східною Україною немає нічого спільного - екс-командувач НАТО у Європі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Між Косово та східною Україною немає нічого спільного - екс-командувач НАТО у Європі

Путін помиляється, коли проводить паралелі між діями Росії на Сході України та діями НАТО у колишній провінції Югославії Косово - Веслі Кларк.

Військово-повітряна операція НАТО проти режиму Мілошевича тривала з 24 березня по 10 червня 1999 року без формальної згоди Ради Безпеки ООН. Участь в операції – від надання техніки до повітряного простору – взяли 18 країн. Літаки НАТО нанесли майже 2,500 бомбових ударів по 990 об’єктах на території Сербії і Чорногорії.

Тогочасний командувач сил НАТО Веслі Кларк заявив, що між подіями в Косові 15-річної давнини та ситуацією в Україні, не можна проводити паралелі, як це робить президент Росії Володимир Путін.

"Не можна проводити паралелі між тим, що Росія робить в Україні та тим, що НАТО зробило у Косові. У Косові була група людей, яка воювала за збереження своєї культури від сербського тиску. Те, що відбувається в Україні немає нічого спільного з цим. Російське населення України не перебуває під жодним утиском. Ми маємо штучну кризу, створену містером Путіним, який намагається продемонструвати схожість ситуації. Але ніякої схожості немає", - заявив колишній командувач силами НАТО в Європі Веслі Кларк.
Росія може "насолити" НАТО в Афганістані - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Веслі Кларк відзначив, що деякі люди, які брали участь у керівництві російською операцією у Косові, зараз беруть участь у дестабілізації ситуації на Сході України. Він переконаний, що за подіями в Україні стоїть саме Росія.

"Так, за цим стоїть Росія. Так, їй вдалося уникнути відповідальності за Крим. Питання у тому, чи зможе Захід, включаючи США та НАТО, зробити те саме, що вони зробили 15 років тому – визнати проблему. Так, Косово не було членом НАТО. Україна теж", - додав Веслі Кларк.

Веслі Кларк переконаний, що події в Україні – це ключовий момент в історії Європи та США. Україна, за його словами, модернізувавши економіку та прискоривши демократичний рух, має усі шанси стати провідною країною Європи.

Дивіться також : Гілларі Клінтон у своїй книжці назвала Путіна "тонкошкірим"
Гілларі Клінтон у своїй книжці назвала Путіна "тонкошкірим"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG