Спеціальні потреби

Путін: санкції заводять стосунки з США «у глухий кут»


Володимир Путін, президент Росії
Володимир Путін, президент Росії

Президент Росії Володимир Путін заявив, що санкції США заводять стосунки з Росією «у глухий кут» і завдають шкоди інтересам американського бізнесу в його країні.

«Що ж стосується різних заходів санкцій, то я вже говорив, вони, як правило, мають ефект бумеранга, і, без всяких сумнівів, в даному випадку заганяють російсько-американські відносини в глухий кут, завдають їм дуже серйозної шкоди», - заявив він журналістам в ході візиту до Бразилії.

У середу уряд США запровадив наймасштабніші на даний момент санкції у зв'язку з діями Москви, в яких він бачить російське втручання в справи України.

Під санкції потрапили ключові гравці національної економіки, включаючи Газпромбанк і «Роснефть», а також інші великі банки і компанії, зайняті в енергетичному та оборонному секторах.

Путін заявив, що він повинен ознайомитися з докладним описом санкцій, щоб оцінити їх повний обсяг. Однак він висловив упевненість, що в довгостроковій перспективі санкції завдадуть шкоди національним інтересам США».

«Це означає, що, наприклад, великі компанії хочуть працювати в Росії, але стикаючись з певними обмеженнями, будуть втрачати у своїй конкурентоспроможності в порівнянні з іншими світовими енергетичними компаніями», - сказав він.

Путін зазначив, що санкції завдадуть шкоди компанії Exxon Mobil Corp, якій була надана можливість роботи в Росії.

«Що, Штати не хочуть, щоб вона там працювала? Вони завдають шкоди своїм найбільшим енергетичним компаніям», - заявив він.

Під нові санкції також потрапили високопоставлені російські чиновники, включаючи віце-спікера Державної Думи, міністра у справах Криму в російському уряді, генерал-полковника ФСБ і одного з лідерів українських сепаратистів..

МЗС Росії зі свого боку розцінило новий пакет американських санкцій «як примітивну спробу помститися за те, що події на Україні розвиваються не за сценарієм Вашингтона».

При цьому Міністерство охарактеризувало події в Україні як «громадянську війну» і поклало відповідальність за її ескалацію на «США та їх київських клієнтів».

«В результаті будь-яких обмежень на економічне та фінансове співробітництво в серйозному програші залишаться і ділові кола самих США, яким доведеться платити за рахунками Білого дому, - йдеться далі в заяві МЗС. - Подібна поведінка адміністрації Б.Обами також неминуче позначиться на можливостях нашої взаємодії за багатьма іншими напрямами».

Однак міністерство не вказало, які «інші напрямки» маються на увазі.

Тим часом, голова компанії «Роснефть» Ігор Сєчін в середу назвав введені проти його фірми санкції незаконними «в силу відсутності її ролі в кризі в Україні».

«Це рішення також завдає шкоди американським акціонерам компанії, зареєстрованим у США, американським банкам, які співпрацюють з нами за кредитними угодами, і це, звичайно, дуже сумно», - цитує Сечіна «РІА Новини».

При цьому Сєчін підкреслив, що санкції не відіб'ються на поточних спільних проектах компанії «Роснефть» з Exxon Mobil в Росії.

XS
SM
MD
LG