Спеціальні потреби

ЄС планує блокувати нові позики для Росії


Поступаючись натиску з боку США, лідери ЄС можуть ввести нові санкції проти Росії у зв’язку з кризою в Україні, які можуть призвести до згортання низки європейських економічних проектів на російській території.

Згідно з проектом підсумкової заяви, який потрапив у розпорядження Reuters, керівники країн Євросоюзу мають намір просити Європейський інвестиційний банк призупинити фінансування урядових проектів на російській території.

Як виходить з документа, вони мають намір також домагатися припинення фінансування проектів у Росії по лінії Європейського банку реконструкції та розвитку.

На додаток до цього ЄС планує кроки, спрямовані на блокування іноземних інвестицій в Криму, який був анексований Росією.

Вони мають намір також рекомендувати Європейській комісії призупинити спільні з Росією проекти, які не спрямовані на розвиток громадянського суспільства.

На зустрічі в Брюсселі в середу лідери ЄС, також, ймовірно, розширять «чорний список», включивши в нього громадян України та Росії, яким буде заборонений в’їзд до країн Євросоюзу, і активи яких повинні бути заморожені.

Лідери можуть також змінити критерії включення в список, дозволивши блоку розширити його, а також вжити додаткові неназвані заходи, повідомили дипломати ЄС.

Але ці заходи не рівносильні тим жорстким санкціям проти російської економіки, на яких наполягають США і «яструби» ЄС, включаючи Польщу і країни Балтії.

На останній зустрічі лідерів ЄС наприкінці червня вони попередили, що можуть ввести нові санкції, якщо проросійські повстанці не зроблять кроків до встановлення миру. Деякі з цих вимог, наприклад, звільнення спостерігачів ОБСЄ, були виконані, інші – ні.

Єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле заявив у вівторок, що Росія не зупинила потоки зброї, обладнання та озброєних людей через кордон з Україною і не скористалася своїм впливом, щоб переконати сепаратистів скласти зброю.

Москва заперечує підтримку сепаратистів на сході України.

«Завтра в Брюсселі глави держав і урядів знову оцінять ситуацію на місцях і, в разі необхідності, приймуть необхідні рішення», – заявив Фюле у вівторок на засіданні Європарламенту у французькому місті Страсбурзі.

«Певні обмежувальні заходи винесені на обговорення завтра, – повідомив один з європейських дипломатів. Рішення залишиться за лідерами країн ЄС. Вони можуть прийняти тільки «політичне рішення», а деталями займуться вже міністри та чиновники.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG