Спеціальні потреби

Путін ще раз виклав свою позицію в справі збитого в Україні літака


Москва – Президент Росії Володимир Путін у понеділок виступив зі спеціальною заявою «у зв’язку з жахливими трагічними подіями, що сталися в небі над Донецьком». Текст заяви опублікований на офіційному сайті президента.

За словами Путіна, він хотів би ще раз сказати про те, як у Росії ставляться до подій, що відбуваються сьогодні на Україні.

«Ми неодноразово закликали всі суперницькі сторони негайно припинити кровопролиття і сісти за стіл переговорів, – нагадав він. – З упевненістю можна сказати, що якби 28 червня бойові дії на сході України не були поновлені, то і цієї трагедії напевно б не сталося.

Разом з тим, на думку Путіна, «ніхто не повинен і не має права використовувати цю трагедію для досягнення вузькокорисливих політичних цілей». «Такі події повинні не роз’єднувати, а об’єднувати людей, – вважає він. – Треба, щоб усі люди, які відповідають за ситуацію в регіоні, підвищили свою відповідальність і перед власним народом, і перед народами тих країн, представники яких стали жертвами цієї катастрофи».

Володимир Путін підтвердив, що необхідно зробити все, щоб забезпечити безпеку роботи міжнародних експертів на місці трагедії.

«Сьогодні там уже працюють представники Донбасу, Донецька, представники МНС України, експерти Малайзії. Але цього недостатньо», – заявив він.

На його думку, необхідно щоб на місці катастрофи працювала повноцінна група експертів під егідою Міжнародної організації цивільної авіації ІКАО, відповідна міжнародна комісія.

«Потрібно зробити все для забезпечення її повної, абсолютної безпеки, забезпечити необхідні для її роботи гуманітарні коридори», – підкреслив російський президент.

Путін запевнив, що Росія в свою чергу зробить все, що від неї залежить, щоб «конфлікт на сході України перейшов із сьогоднішньої військової фази у фазу обговорення за столом переговорів мирними і виключно дипломатичними засобами».

Російські експерти, обговоривши на прохання Російської служби «Голосу Америки» президентське послання, звернули увагу на деякі його особливості.

Професор Вищої школи економіки, доктор політичних наук Юлій Нісневич – в минулому секретар політради партії «Ліберальна Росія» – зазначив, що заява Путіна закриває його «ланцюжок переговорів з лідерами європейських держав».

«А найголовніше, що незрозуміло, до кого воно звернене – до російських громадян, до зовнішнього світу і так далі, – додав він. Так як точної відповіді на це питання немає, то, швидше за все, виникає припущення, що це реакція на тиск з боку європейських держав напередодні засідання Ради Безпеки ООН».

Що стосується змістовної сторони, то там «начебто всі слова на місці і всі правильні», визнав Нісневич.

«Але ж питання не в словах, а в тому, як все буде насправді врегульовано, – пояснив професор. – Поки Росія ніяких великих зобов’язань на себе не бере. По суті, там нічого нового немає крім загальних фраз. Давайте подивимося, що все-таки буде в реальності».

Політичний аналітик Андрій Піонтковський також не зміг прямо визначити адресата послання.

«Якщо мати на увазі російських громадян, то незрозуміло, чому він (Путін) раптом почав писати його о третій годині ночі, коли наші співвітчизники воліють мирно спати, – продовжив він. – Значить, він писав принаймні в надії, що його прочитає президент Барак Обама».

XS
SM
MD
LG