Спеціальні потреби

Рання вагітність це безвихідь - психолог


Рання вагітність це безвихідь - психолог
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Рання вагітність це безвихідь - психолог

Фонд Населення ООН повідомляє, що кожного року народжують близька 16 мільйонів дівчат віком до 18 років. Інші три мільйони двісті тисяч ідуть на нелегальні аборти. Більшість цих молодих мам живуть у країнах на шляху розвитку, однак проблема підліткової вагітності є глобальною. Так кожного року в Америці вагітніють три чверті мільйона дівчат віком до 20 років, більшість з них - неодружені. Що робить США лідером серед індустріалізованих країн щодо кількості підліткових вагітностей.

Більше половини з матерів-підлітків народжують та стикаються з величезною кількістю проблем. Часто вони кидають школу, не можуть працевлаштуватися, а відтак живуть за межею бідності. Одні з найбільших показників має місто Нью-Йорк, де кожного року вагітними стають понад двадцять тисяч дівчат-підлітків. Втім завдяки превентивній позашкільній програмі, запровадженій Товариством допомоги дітям, з 1984 року цей показних серед її учасниць знизився вдвічі.

Ці нью-йоркські школярі беруть участь у програмі попередження підліткової вагітності, яку проводить Товариство допомоги дітям.
Заняття спортом та мистецтвом, робота за скороченим графіком та ведення власних фінансів, консультування з освіти, медичні та стоматологічні послуги, а також секс-освіта

Секс-освіта – лише частина програми. Психолог Майкл Каррера, який заснував програму 29 років тому, каже, що ефективність превентивної програми залежить від того, чи зможуть наставники подбати про більш глобальну потребу дитини – допомогти їй побачити різницю між успішним дорослим життям та тупиком ранньої вагітності.

"Коли молоді люди вірять, що їх майбутнє сповнене гарних речей, коли вони відчувають, що на них чекає успіх, вони самі не хочуть ризикувати. Так що попередження вагітності – це справа не наша, вони самі це роблять", - говорить Майкл.

Програма складається з шести напрямків: заняття спортом та мистецтвом, робота за скороченим графіком та ведення власних фінансів, консультування з освіти, медичні та стоматологічні послуги, а також секс-освіта.

Випадків підліткової вагітності серед учасників програми Каррери вдвічі менше, ніж загалом по місту Нью-Йорк.
Ми ніколи не опинялись на самоті з дівчатами. У нас просто не було нагоди кудись затягнути дівчину та зайнятись сексом
"Ця програма просто врятувала моє життя", - розповідає консультант Феліпе Айала.

"Завдяки програмі ми були постійно заняті. Постійно щось робили замість того, щоб шукати сексу. Ми ніколи не опинялись на самоті з дівчатами. У нас просто не було нагоди кудись затягнути дівчину та зайнятись сексом. Тому і батьківства у ранньому віці нам вдалося уникнути", - розповідає про свою стриману молодість Феліпе.

Двадцятидворічна Кейті Модесто залишалась в програмі навіть після вступу і під час навчання в коледжі, отримавши консультації, як знайти роботу та навіть гроші на діловий одяг. Щодо сексу та відносин, каже вона, програма навчила її тому, чому власні батьки просто не могли.

"Навіть як сказати ні. Іноді жінці дуже важко сказати ні. Тобі хтось подобається, але ти не готова до цього кроку, водночас думаючи, що мусиш це зробити. І щодо таких ситуацій програма насправді допомогла мені отримати впевненість у собі", - каже Кейті.

Майклу Каррері під вісімдесят, але на роботу він досі приходить із захопленням. Його програма нараховує 4 тисячі учасників та охоплює 12 штатів. Адміністрація Обами вшанувала його нагородою За соціальну інновацію. А в 2010 році був прийнятих наказ, за яким федеральні кошти спрямовуються лише на ті програми з секс-освіти, які довели свою ефективність у попередженні підліткової вагітності.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG