Російські активісти засуджують законопроект щодо «боротьби з тероризмом»

Парламент Росії схвалив пакет контроверсійних додатків до існуючих законів про боротьбу з тероризмом, незважаючи на рішучу критику з боку активістів руху за права людини, включно з головою президентської ради з прав людини.

Додатки були прийняті минулого тижня Державною думою, а в середу Радою Федерації. Президент Путін мусить підписати законопроект перед тим, як він набере юридичної сили.

Додатки вважають кримінальним злочином підбурювання у ЗМІ або онлайн до заворушень і збройного повстання. Вони також вимагають від компаній мобільного зв’язку та провайдерів Інтернету зберігати всі телефонні розмови, тексти і знімки протягом шести місяців і надати органам влади доступ до них. Компанії, які постачають такі послуги, як інтернет-сторінки, соціальні мережі і мобільні додатки, зобов’язані допомогти органам влади розшифрувати закодовану інформацію.

Крім цього, законопроект, уперше в після радянській Росії, запроваджує терміни ув’язнення для осіб, котрі не повідомляють владу про серйозні злочини, і збільшує кількість злочинів, за які можна судово переслідувати молодих росіян віком від 14 років.

Голова президентської ради з прав людини Михайло Федотов осудив додатки, кажучи, що вони включають положення, які «непродумані й неконкретні». Він сказав, що закличе президента Путіна не підписувати законопроект.

Дивіться також: Україна має Конституцію, її треба дотримуватись, а не змінювати - суддя США

Your browser doesn’t support HTML5

Україна має Конституцію, її треба дотримуватись, а не змінювати - суддя США. Відео