Нагасакі вшановує пам’ять жертв атомного вибуху

Your browser doesn’t support HTML5

Японія вшановує загиблих у Нагасакі. Відео

У Японії вшанували 70 річницю ядерного бомбардування Нагасакі, внаслідок якого загинуло понад 74 тисяч людей. Дві атомні бомби, які США скинули , спочатку на Хіросіму, а потім на Нагасакі, поставили крапку у Другій світовій війні.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих тисячі людей, які прийшли на церемонію відзначення сумних роковин до парку миру у Нагасакі. Представники 75 країн світу відвідали подію. Японські офіційні особи говорили про відданість країни справі ядерного роззброєння.

«Як єдина в світі країна, що пережила страхіття атомного вибуху, Японія боротиметься за світ без ядерної зброї. Ми дотримуємося трьох принципів, не мати, не виробляти і не дозволяти на нашій території ядерної зброї. Я зроблю усе можливе, аби Японія була лідером міжнародних зусиль з ядерного роззброєння», запевнив прем’єр міністр Японії.

Сполучені Штати скинули ядерну бомбу на Нагасакі через три дні після ядерного удару по Хіросімі. Жертвами обох вибухів стало понад 220 тисяч людей. Уряд США вирішив застосувати нову нищівну зброю аби уникнути наземної кампанії , яка, враховуючи, що Японія острів, могла забрати величезну кількість життів американських солдатів. Загалом, у Другій світовій війні, у боях з японцями загинуло понад сто шість тисяч американців.

Ядерні удари були настільки приголомшливі, що через шість днів після Нагасакі, Японія беззаперечно капітулювала.

До річниці трагедії, Музей миру у Нагасакі оприлюднив унікальні кінокадри, зроблені американськими військовими після окупації Японії. Нещодавно знайдена в Національному Архіві США кінострічка закарбувала надання медичної допомоги шістнадцятирічному Сумітеру Танігуті, через шість місяців після вибуху.

Хлопчина провів на животі 21 місяць життя, поки загоювалися рани на його спині.

«Я пам’ятаю, як двоє людей мене знімали. Оскільки я постійно лежав на животі, я не бачив їх обличь, лише ноги», згадує Танігучі у наші дні.

Він опинився за приблизно два кілометри від епіцентру вибуху. Радіаційна хвиля за мить буквально здерла з нього шкіру. Кілька днів він шукав допомогу. Сьогодні, тіло Танігуті залишається понівеченим. Він важить менше сорока кілограмів.

«Я досі страждаю але доводиться переживати ці страждання. Окрім мене вже не залишилось людей, які вижили після вибуху з такими глибокими ранами».

Танігуті, як і чимало японців, занепокоєний, що уряд Японії намагається відігравати більш активну роль на світовій арені та хоче послабити Конституційні обмеження на застосування своїх збройних сил. Згідно з Конституцією, Японія може використовувати війська виключно для самозахисту. Уряд прагне отримати дозвіл захищати своїх союзників лише в окремих випадках. Однак, шрами війни досі не загоїлись і японське суспільство, загалом, проти змін статусу країни.