Спеціальні потреби

Японія вшановує пам’ять жертв бомбардування Хіросіми і Нагасакі


Голуби над Парком миру в Хіросімі
Голуби над Парком миру в Хіросімі

У Японії відзначено 70 роковини скинення атомної бомби на місто Хіросіма, що прискорило закінчення Другої світової війни.

Десятки тисяч людей хвилиною мовчанки вшанували жертв при звуках дзвонів у Парку миру, що неподалік епіцентру вибуху бомби.

Мер Хіросіми закликав до відновлення зусиль для усунення з планети ядерної зброї, яку він назвав «очевидним злом».

Прем’єр-міністр Сіндзо Абе сказав, що Японія, єдина країна, на яку скинуто атомну бомбу, несе особливу відповідальність за створення світу без ядерної зброї.

У результаті скинення атомної бомби на Хіросіму загинуло приблизно 140 тисяч людей або від вибуху, або від опіків, спричинених радіацією. Три дні пізніше скинуто другу бомбу на портове місто Нагасакі, що спричинило смерть приблизно 70 тисяч людей.

Сполучені Штати твердили, що застосування нової зброї було необхідним для закінчення Другої світової війни. Через шість днів після бомбардування Нагасакі Японія капітулювала, що поклало край війні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG