Спеціальні потреби

Йога допомагає покращити дисципліну та успішність школярів у США


Деякі дослідження показують, що найбільш ефективним способом боротьби зі стресом є заняття йогою. Прихильники стверджують, що йоготерапія стабілізує тиск, дихання, серцебиття і таким чином лікує від хвороб серця. Йога має і безліч інших доведених переваг. Так у школах міста Балтимор почали проводити уроки йоги з метою допомогти дітям з проблемних родин краще опановувати власні емоції, уникати конфліктних ситуацій та навчитися спокійно вирішувати проблеми.

Спочатку школярі виконують домашню роботу. Потім вони розпочинають заняття з йоги. Джанейсі Браун – дев’ять років. Дівчинка каже, що її улюблена вправа – «дихання вогню». Етмен Сміт, співзасновник Фундації цілісного життя, працює інструктором з йоги у групі продовженого дня. Він каже, що ця програма допомагає школярам справлятися з життєвими труднощами:

«У багатьох бідних районах це як замкнуте коло – люди не знають, як мирно вирішувати конфлікти. І тому там так багато насилля та знущань. Я вірю, що навчання цих дітей медитації та навичкам самоконтролю допоможе це змінити. Гадаю, тоді зміниться соціальна структура і життя в міських районах».

Тайрон Бойкінс ходить на продовжену групу уже два роки. Він каже, що йога та медитація стали частиною його життя. Тайрон навіть проводить класи з йоги для інших школярів:

«Коли я прокидаюся, а роблю позу «схід сонця». Мені сказали, що ця поза допомагає прокинутися і ти йдеш у школу в гарному настрої і чудово проводиш день».

Директорка школи Карліліян Томпсон розпочала цю програму два роки тому. Туди вона часто відправляє порушників і хуліганів. Педагог стверджує, що програма дійсно допомагає «важким дітям»:

«Коли хлопці потрапляють до цієї програми, їхня поведінка не змінюється за один день. Але я бачу, що, з часом, у складних ситуаціях замість того, щоб у справу негайно пускати кулаки, вони починають застосовувати техніки глибоко дихання, вони починають говорить про свої проблеми. Так що в цій програмі є щось добре, що допомагає їм змінитися».

Директорка хоче розширити цю програмі в своїй школі та сподівається, що інші навчальні заклади наслідуватимуть її приклад.

XS
SM
MD
LG