Спеціальні потреби

Нью-йоркські підлітки добираються у школу на поромі


Місто Нью-Йорк має найбільшу у США систему громадської освіти. Щороку понад мільйон сто тисяч дітей та підлітків навчаються у громадських школах міста. Шкільну освіту у Сполучених Штатах можна отримати з певним ухилом, як то з інженерним, мистецьким чи, скажімо, юридичним.

Починаючи з 2006-го року в одній із шкіл нью-йоркські підлітки мають змогу разом з традиційними предметами поглиблено вивчати життя водних глибин. Мабуть саме тому, школа розташована на острові. Дістатися до цієї школи можна лише на поромі – коротка подорож від південного берега Мангеттена до Губернаторського острова – колишньої військової бази площею у 70 гектарів. Школа Гарбор – у дослівному перекладі школа у гавані, знаходиться у колишньому приміщенні берегової охорони.

Засновник та керівник програми Мюрей Фішер та директор Нейт Дадлі вітають учнів перед входом, нагадуючи їм вдягти шкільну форму – футболки з логотипом програми. Сама школа виглядає досить традиційно, втім її філософія та навчальна програма – унікальні. Фішер, який у минулому працював в організації із захисту довкілля, пояснює:

«Криза навколишнього середовища відбувається вже зараз, то чому школи не беруть активної участі у боротьбі проти цього явища. Чому дітей тягають з однієї класної кімнати в іншу та вчать речам, які їх не цікавлять, якщо прямо зараз всюди навколо нас деградуючі екосистеми потребують допомоги».

Практикують отримані в класі знання учні тут же у Нью-йоркській гавані, яку Фішер називає найкращим ресурсом міста. Нині цей ушкоджений ресурс потребує порятунку. Один із класів, наприклад, весь день провів на борту навчального судна «Дух Массачусетса».

Пересуваючись з одного поста на інший, учні вчаться навігації, по черзі управляють штурвалом. Вони беруть зразки води, перевіряють їх на вміст кисню та забруднювачів. Школярі вчаться основам управління судном та його оснащенню. Вони вивчають флору, яка заселяє гавань.

Більшість учнів у цій програмі з району Брукліна, де живуть іммігранти та родини з низьким прибутком. Саме звідти ця школа після восьми років існування була перенесена до Губернаторського острова.

Дехто вже багато знає про життя узбережжя Нью-Йорка, втім у школі їм дають практичні навички, які згодом можуть стати професією. Тут вони закінчують програму підготовки до коледжу та, крім того, отримують сертифікат профпридатності в одній з шести галузей морської справи.

«Це може бути механічне обслуговування судна, його управління, вирощування риби, устриць, отримання інженерських навиків, підготовка у галузі управління водними ресурсами чи навіть диплом інструктора підводного плавання. Ми пропонуємо великий перелік навичок та готуємо учнів до вступу в коледж», – зазначає директор школи Нейт Дадлі.

Дадлі додає, що із 70%, які закінчують програму, майже всі вступають до коледжу. Тетяна Боуен, яка займається розмноженням окуня та устриць у шкільній лабораторії, планує стати морським біологом:

«Коли я вперше прийшла до школи, то не дуже цікавилась водним життям. Втім, тут вчать дбати про довкілля, ти відразу помічаєш шкоду, яка завдається природі. Відразу хочеться щось зробити, ти сам собі говориш – я хочу щось змінити. Фактично в тобі виникає почуття любові до гавані та природи загалом».

Мюрей Фішер каже, що найбільшим проектом школи є вирощування нових популяцій устриць у Нью-йоркській гавані. У наступні 20 років, біологи сподіваються збільшити їх кількість до мільярда, а учні матимуть змогу побачити практичне застосування їх знань у реальному житті для вирішення реальної проблеми.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG