Спеціальні потреби

Коаліційні сили продовжують рейди на позиції повстанців хуті в Ємені


Єменські повстанці хуті
Єменські повстанці хуті

У четвер літаки здійснили удари по об’єктах повстанців хуті в південному районі Ємену, хоча ще два дні тому повідомлено, що це буде останній день рейдів очолених Саудівською Аравією коаліційних сил.

Очевидці кажуть, що рейди були серовані на об’єкти у районі головного міста на півдні країни – Адену, де продовжуються бої між повстанцями хуті та прихильниками усунутого від влади уряду.

У вівторок Саудівська Аравія повідомила про закінчення повітряних рейдів. Однак через кілька годин після того літаки коаліційних сил атакували позиції повстанців в Адені і центральному місті Таїз.

У результаті місячної бомбардувальної кампанії загинули сотні людей і в Ємені виникла гуманітарна криза, але урядовим і коаліційним силам таки не вдалося стримати наступу шиїтських повстанців хуті.

Повстанці захопили значні частини Ємену і змусили підтримуваного Заходом лідера країни, президента Абд-Раббу Мансура Гаді, відбути до Саудівської Аравії.

Вважається, що повстанці мають підтримку з боку шиїтського уряду Ірану, який, як повідомлено, надіслав кілька своїх кораблів до узбережжя Ємену, щоб начебто помагати повстанцям.

Міністр оборони США Ештон Картер заявив у середу, що Сполучені Штати «очевидно занепокоєні», що на борту кораблів є зброя для для шиїтських повстанців хуті.

XS
SM
MD
LG