Спеціальні потреби

АНБ підозрюють в установці шпигунських програм у комп’ютерах в усьому світі


Агентство національної безпеки США навчилося впроваджувати шпигунське програмне забезпечення в жорсткі диски таких провідних виробників, як Western Digital, Seagate, Toshiba і інших, завдяки чому отримало інструмент для перехоплення інформації з більшості комп’ютерів у світі.

Цю заяву виробника антивірусних програм підтвердили колишні співробітники спецслужб.

Ретельно захищений інструмент є частиною кластера шпигунських програм, виявленого «Лабораторією Касперського» – російського розробника антивірусних програм, який виявив ряд операцій Заходу в сфері кібершпіонажу.

«Лабораторія Касперського» повідомила, що виявила випадки зараження персональних комп’ютерів принаймні однієї з цих шпигунських програм в 30 країнах. Велика частина заражень припадала на Іран, за ним слідували Росія, Пакистан, Афганістан, Китай, Малі, Сирія, Ємен і Алжир. Заражені комп’ютери належали урядовим і військовим установам, телекомунікаційним компаніям, банкам, енергетичним компаніям, дослідницьким організаціям в галузі ядерної енергетики, ЗМІ та ісламським активістам, повідомили в «Лабораторії Касперського». Компанія відмовилася публічно назвати країну, яка стоїть за кампанією шпигунства, але зазначила, що вона тісно пов’язана з комп’ютерним черв’яком Stuxnet, який розроблявся під керівництвом АНБ і використовувався для атак на іранський завод зі збагачення урану. В уряді США АНБ відповідає за збір електронної розвідувальної інформації. Колишній співробітник АНБ підтвердив Reuters правильність аналізу «Лабораторії Касперського», зазначивши, що нинішні співробітники агентства надають цим шпигунським програмам настільки ж велике значення, як і Stuxnet. Інший колишній співробітник розвідслужб підтвердив, що АНБ розробляло технологію приховування шпигунських програм на жорстких дисках, додавши, що не знає, які розвідувальні операції ґрунтувалися на отриманих даних. Представник АНБ Вані Вайнс повідомила, що агентство знає про заяви «Лабораторії Касперського», але не буде коментувати їх публічно.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG