Спеціальні потреби

Янукович назвав вступ до НАТО нереальним


У четвер Віктор Янукович був у Львові. Його візит до цього міста вже переносили, однак цим разом Януковичу вдалося таки провести там виїзне засідання Ради регіонів, зібравши всіх регіональних керівників.

Вже зранку на шляху кортежу Януковича вишикувалися пікетувальники, організовані ВО «Свобода». Втім, пересуванню президента по місту це не завадило. Як повідомили Голосу Америки учасники акції протесту, після того, як міліція отримала вказівку про наближення президента, загін «Беркут» почав тиснути на мітингувальників, відтісняючи їх від воріт Львівської політехніки, де відбувалося засідання.

Таким чином, за сприяння міліції, на передньому плані біля входу опинилися прихильники Януковича з прапорами Партії регіонів.

Водночас Янукович пізніше сказав журналістам, що мітингувальникам, які тримали критичні щодо нього гасла, заплатили гроші: «Ми до цього вже звикли. Ми знаємо, що є політичні сили, які мотивують учасників пікетувань», – сказав Янукович.

На Раді регіонів Янукович говорив переважно про економіку. Він пообіцяв наступного тижня представити план економічних реформ в Україні.

Він мало говорив про питання гуманітарні, натомість робив акцент на соціальні проблеми. «Я зроблю все, щоб люди на Львівщині, на Тернопільщині чи в будь-якому іншому західному регіоні жили не гірше, ніж у цілому в Україні», – сказав він та навів приклад, що середня заробітна платня у Львівській області складає приблизно 1 200 гривень, у той час як середній рівень заробітної платні по Україні – близько 2 400.

«Такої різниці не повинно бути», – підкреслив Янукович, додавши, що «головне завдання, яке я зараз ставлю перед центральною та регіональною владою, – істотно підвищити заробітну плату».

Не вдалося йому оминути і питання зовнішньої політики. У Львові він назвав вступ до НАТО нереальним: «Якщо говорити про вступ до НАТО, сьогодні це нереально для нашої країни. За критеріями НАТО, ми повинні мати думку більшості населення».

Янукович підкреслив, що Україна буде проводити відкриту політику позаблокової держави та брати активну участь у створенні системи колективної безпеки в Європі.

І в цьому контексті він знову говорив про економічні інтереси. «Безумовно, безпекова політика завжди буде першою. Але економічна політика має велику вагу, в тому числі і в безпекових питаннях», – сказав він. За його словами, Україна буде активно працювати в будь-якій частині світу, де є її інтереси. Президент зазначив, що за останні п’ять років накопичилось багато проблем, які загальмували стосунки з Росією. Тому зараз необхідно відновлювати товарообіг і співпрацю між двома державами, – повідомляє ЗІК.

Окрім наради, Янукович відвідав будівництво Львівського стадіону та проінспектував підготовку о футбольного чемпіонату Євро-2012. Він пообіцяв приїхати до Львова восени наступного року, аби вдарити м’яча на новому стадіоні, будівництво якого лише розпочалося.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG