Спеціальні потреби

Янукович пролонгував угоду про Чорноморський флот Росії - за газ


Президенти Медведєв і Янукович під час церемонії підписання угоди
Президенти Медведєв і Янукович під час церемонії підписання угоди

Президенти України Віктор Янукович та Росії Дмитро Медведєв підписали міждержавну угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Окрім того, цей термін можуть продовжити ще на 5 років за згодою сторін.

В обмін на це Росія надає Україні знижку на газ у розмірі $100 при ціні газу $330 за 1 тисячу кубометрів. Таких домовленостей було досягнуто в результаті візиту Дмитра Медведєва до Харкова.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін і голова правління "Газпрому" Олексій Міллер закріпили це в документах: вони підписали в Харкові додатки до контрактів від 19 січня 2009 року про купівлю-продаж газу в 2009-2019 роках і про обсяги й умови транзиту газу через територію України на 2009-2019 роки.

Міллер пояснив, що ціна на газ для України буде знижена на 30%, але не більше ніж на $100 за кожну тисячу кубометрів.

Медведєв же зазначив, що знижка в ціні на російський газ для України частково компенсується орендною платою Росії за перебування Чорноморського флоту в Криму:

"Це не політична зв'язка, а саме технічна. Ставка орендної плати буде збільшена саме на розмір цієї знижки (у ціні газу)".

У свою чергу Янукович сказав:

"Україна протягом найближчих 10 років отримає реальний інвестиційний ресурс, який, за підрахунками фахівців, буде складати 40 млрд. доларів. Це дуже важливо в цей кризовий період".

В той час опозиція різко скритикувала підписані угоди. За словами екс-міністра іноземних справ Бориса Тарасюка, ті кроки, на які пішла влада, можна кваліфікувати як державна зрада:

"Відбулося найгірше: нинішня влада задля здешевлення ціни на російський газ пішла на здачу стратегічних національних інтересів».

Тарасюк також заявив, що президент Віктор Янукович "у цинічний спосіб проігнорував статтю 17 Конституції України, яка забороняє розміщення іноземних військових баз на території України і за такі дії щонайменше треба піддати цього президента імпічменту".

МЗС України також нагадує, що підписані угоди ще мають бути ратифіковані Верховною Радою України.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG