Спеціальні потреби

Янукович похвалив вибори; Яценюк закликав опозицію скласти мандати


Схоже, президент Янукович не поділяє стурбованості світової спільноти виборчими беззаконнями в Україні. Глава держави, який мовчав 11 днів після голосування, нарешті поділився своєю оцінкою виборів. Перебуваючи з візитом на Кіпрі, гарант назвав недоліки на виборах «природними».

«Були природні недоліки, які виникають зазвичай під час виборів. Були і плюси», – сказав Янукович, відповідаючи на запитання журналістів у Нікосії у п’ятницю. Як він додав, ці природні недоліки на результати виборів не вплинули.

Що ж до вакханалії з встановленням результатів на мажоритарних округах, то президент пояснив це «особистими амбіціями кандидатів».

«На сьогодні досягнутий компроміс – у проблемних округах будуть проведені перевибори», – пообіцяв Янукович в інтерв’ю для кіпрської газети «Філелефтерос».

А от прем’єр-міністр Микола Азаров, здається, на копроміси не налаштований. «Звісно, ніяких перевиборів не буде», – відкрив таємницю Азаров на своїй сторінці у Facebook. Він також звинуватив у протистоянні на мажоритарних округах опозицію: мовляв, це вона свідомо робила провокації, заважаючи підбивати підсумки голосування.

Своєю чергою, опозиція не повірила обіцянкам влади провести перевибори на проблемних округах. Ідея виглядає утопічною: адже немає такого закону, щоб проводити повторні вибори там, де голосування відбулось, але Центральна виборча комісія не може встановити достовірні результати.

Відтак Об’єднана опозиція заявила, що готова підтримати тільки одне рішення: ЦВК сама береться до підрахунку бюлетенів і встановлює переможця.

Саме таку позицію лідери опозиції обстоювали у п’ятницю в суді. Проте одну за одною, отримали відмови. Київський апеляційний адмінсуд відмовився зобов’язувати ЦВК встановити результати виборів в окрузі №94 у Київській області, де переміг опозиціонер Віктор Романюк і де висуванка від влади Тетяна Засуха через підконтрольні їй суди відсудила в нього перемогу. Так само суд відмовився зобов’язувати ЦВК встановити результат по округу №132 у Первомайську, де переміг кандидат від опозиції Аркадій Корнацький і де кандидат від влади Віталій Травянко задіяв «Беркут», щоб викрасти і переписати протоколи.

«Тому що те, що сьогодні відбувається, означає тільки одне: в країні немає Конституції, гаранта Конституції, в країні немає законів і чесного справедливого суду, в країні немає Центральної виборчої комісії і права українців обирати і бути обраними», – заявив Яценюк.У п’ятницю було також прийнято рішення за скандальним київським округом №223, де вигравав «свободівець» Юрій Левченко. Переможцем, після довгих маніпуляцій з бюлетенями, оголосили провладного самовисуванця Віктора Пилипишина.

Під кінець дня голова ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк, який брав участь у засіданні Київського апеляційного адмінсуду, оголосив нову ініціативу. Оскільки не вдалося зобов’язати Центрвиборчком втрутитися і визнати переможців, опозиція переходить до плану «Б» – усім відмовитись від мандатів і вимагати дострокових парламентських і президентських виборів.

«Тому що те, що сьогодні відбувається, означає тільки одне: в країні немає Конституції, гаранта Конституції, в країні немає законів і чесного справедливого суду, в країні немає Центральної виборчої комісії і права українців обирати і бути обраними», – заявив Яценюк.

Він повідомив, що розпочинає переговори з цього приводу з партнерами по опозиції – УДАРом і «Свободою».
XS
SM
MD
LG