Спеціальні потреби

Вбивство Щербаня: Янукович звинувачує Тимошенко, у Тимошенко звинувачують Януковича


Встановити, чи причетна Юлія Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня, може тільки суд. Це визнав президент України Віктор Янукович у середу в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна».

«Якщо суд доведе, що Тимошенко була причетною до вбивства Щербаня, про що зараз багато пише преса, справа може набути зовсім іншого повороту. Але, повторюю, це прерогатива суду, а не будь-кого іншого», – наголосив президент, слова якого цитує прес-служба глави держави.

Цією заявою Янукович поспішив дезавуювати попередню, зроблену напередодні. В коментарі агенції Bloomberg, датованому 13 червня, він прямо називав Тимошенко винною у вбивстві Щербаня.

«Злочини, скоєні у різних кримінальних справах, були вчинені за участі Тимошенко. Це не секрет для усього світу – це було. Включно з убивством Щербаня. Для цього існували мотиви», – стверджував Янукович в інтерв’ю американській агенції.

Вердикт, винесений президентом, ще до початку розгляду справи в суді і навіть до пред’явлення екс-прем’єрці офіційних звинувачень, обурив опозицію. Партія «Батьківщина» звинуватила Януковича у порушенні презумпції невинуватості.

«Янукович узяв на себе функції слідства та суду», – зазначається в заяві партії, оприлюдненій у середу. Як мовиться у документі, «Фактично Віктор Янукович проголосив обвинувальний вирок на адресу лідера об’єднаної опозиції. І вже не питання, як будуть діяти судді та прокурори в цих справах – височайше замовлення отримано».

Що ж до звинувачень Тимошенко у вбивстві Щербаня, то бютівці радять «проаналізувати, кому саме перейшла свого часу його власність та власність інших убитих в Донецькій області бізнесменів».

Захисник екс-прем’єрки Сергій Власенко висловився ще однозначніше. За його словами, головна зацікавлена особа у вбивстві донецького депутата Євгена Щербаня – нинішій президент Віктор Янукович.

«У пана Януковича були мотиви вбити Щербаня, тому що через чотири місяці після вбивства він став губернатором Донецької області. При пану Щербані він би ніколи не став губернатором», – заявив Власенко в інтерв’ю ЛІГАБізнесІнформ. Адвокат наголосив також на тому, що все майно Щербаня після його смерті перейшло до Януковича та його бізнес-партнерів.

На думку Власенка, заява президента «прямо свідчить про те, що він у ручному режимі керує слідством за всіма справами Тимошенко. «Це свідчить про те, що він особисто курує справи проти Юлії Володимирівни», – зауважив адвокат.

«У пана Януковича були мотиви вбити Щербаня, тому що через чотири місяці після вбивства він став губернатором Донецької області. При пану Щербані він би ніколи не став губернатором», – заявив Власенко
«У пана Януковича були мотиви вбити Щербаня, тому що через чотири місяці після вбивства він став губернатором Донецької області. При пану Щербані він би ніколи не став губернатором».
Сергій Власенко..

Подав голос із Чехії також чоловік екс-прем’єрки. Олександр Тимошенко написав відкритого листа Януковичу, звинувативши президента в перебиранні на себе функцій усієї української юстиції – «прокурора, судді і ката». «Це новий крок в еволюції диктатури», – зауважив Олександр Тимошенко.

«Якщо називати мою дружину вбивцею – то треба назвати вбивцями і всю вашу донецьку компанію і вас особисто, тому що за час вашого царювання на Донбасі було вбито тисячі молодих хлопців, вбито відомих керівників злочинних банд, депутатів, громадських діячів, по трупах яких ви прийшли до влади», – написав із Чехії чоловік екс-прем’єрки.

Нагадаємо: донецький бізнесмен, народний депутат Євген Щербань був розстріляний 16 років тому в аеропорту Донецька. Навесні цього року син Євгена Щербаня, Руслан, несподівано заявив, що має докази причетності екс-прем’єрів Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до замовлення вбивства його батька. У травні в Генпрокуратурі повідомили, що готові висунути Тимошенко звинувачення в цій справі і що це буде зроблено одразу ж після того, як засуджена екс-прем’єрка закінчить лікування.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG