Спеціальні потреби

Януковичу у Польщі поставлять жорсткі питання, але не для протоколу – Чорновіл


Київ – Справи Юлії Тимошенко та Юрія Луценка будуть головними питаннями, які обговорюватимуться під час зустрічі Віктора Януковича з президентами Польщі та Словаччини. Проте ніяких гучних заяв щодо цього для преси зроблено не буде. Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив народний депутат попередніх скликань Тарас Чорновіл. За його словами, ця зустріч частково була ініціативою Європейської комісії. І, як вважає Тарас Чорновіл, у такий спосіб Європа намагається прозондувати грунт напередодні саміту Україна-ЄС.

– Чи варто очікувати гучних заяв після зустрічей Президента Януковича з президентами Польщі та Словаччини?

– Давайте не забувати, що Польща і Словаччина належать до Вишеградської четвірки, яка сьогодні спеціально опікується Україною, має певні зобов’язання контактного характеру, плюс ця Вишеградська четвірка має особливі інтереси, пов’язані з євроінтеграцією України. Це країни, які безпосередньо з нами межують і зацікавлені, щоб Україна остаточно не відійшла у зону впливу Росії і не втратила ті паростки демократії, які у нас так трошки процвітали. Наскільки мені відомо, це була частково ініціатива президентів цих країн, а частково – пропозиція з боку Європейської комісії щодо того, щоб вони (країни Вишеградської четвірки) теж провели певне спілкування і спробували принаймні зрозуміти логіку у діях українського керівництва. Тому що цю логіку у Брюсселі уже ніхто зрозуміти не може. Вони хочуть зрозуміти, у чому суть, чому так відбулося, чи готова зараз Україна до саміту з ЄЄ, і плюс до осені, коли були попередні плани щодо підписання угоди про асоціацію, дати хоч якісь добрі сигнали. Думаю, що однією з фраз, яка буде сказана – це те, що у Європі нас чекають, готові допомогти, але дайте змогу нам вам допомогти.

– А щодо дражливих для Януковича питань, наприклад, щодо справ Тимошенко чи Луценка…

– Ці питання будуть головними. Але тут якраз і специфіка зустрічей з країнами, які є члени Вишеградської групи. Це ті зустрічі, на яких намагаються не створити умов, коли нормальний перебіг подій вже стане неможливим. Очевидно, що Януковичу будуть поставлені жорсткі питання, але це буде не для загального комюніке, не для протоколу.

– Під час візиту Віктора Януковича до Литви, він заявив, що незадоволений співпрацею з Енергетичним співтовариством. Чи можливе щось подібне і цього разу?

– Це може бути тільки певними рефлексіями і ознаками того, що щось під час розмови пішло дуже негладко. Як правило, на відкритій для преси частині таких зустрічей, має домінувати компліментарний тон. У випадку з Литвою, то Литва не входить до Вишеградської групи. У Литві Януковичу ставилися більш відкрито неприємні питання. Це вийшло поза межі закритої для преси частини. І, очевидно, він певні свої рефлексії проявив у такий спосіб. Можливо, ці рефлексії йому і закладалися. Якщо під час нинішньої зустрічі такі речі знову буде зроблено – це буде ознакою дуже нехорошого тону.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG