Спеціальні потреби

Європейську інтеграцію України блокує влада - Тарасюк


Євроінтеграцію блокує влада - Тарасюк
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Євроінтеграцію блокує влада - Тарасюк

У переддень Брюссельського саміту Верховна рада може ухвалити заяву, в якій визнається справедливість вимог Євросоюзу щодо вибіркового правосуддя. Проект такої заяви прийняв у середу, після запеклих суперечок, парламентський комітет з питань європейської інтеграції. Коментуючи подію для Голосу Америки, член комітету Борис Тарасюк назвав це перемогою опозиції.

«Ми примусили Партію регіонів визнати правомочність, справедливість вимог з боку Європейського Союзу. Вона або буде прийнята, або зусиллями влади може бути зірвана. В такому разі вони відверто, публічно візьмуть на себе відповідальність за зрив прийняття заяви. А заява потрібна Януковичу, а не опозиції. Щоб сказати, бачите, я який, ми з опозицією домовляємось і разом прийняли заяву. Це показник того, що все нормалізується. Вони ж будуть брехати Ван Ромпею, Баррозу, Фюле і казати, що все нормально! Дивіться, ми ж заяву прийняли, ми розблокували роботу парламенту».

Борис Тарасюк скритикував посла України при ЄС Костянтина Єлісєєва, який обурився політикою Євросоюзу і назвав неправомірним висування будь-яких умов для України.
«Мова йде про європейську інтеграцію України. Тобто Україна якщо хоче – а вона декларувала своє прагнення іти до ЄС – то вона повинна діяти за правилами, які встановлює ЄС, а не навпаки».
Борис Тарасюк

«Мене дивують заяви таких професійних дипломатів, як Єлісєєв. Так само, як сьогодні на комітеті представники Партії регіонів обурювалися – а чого це ми маємо виконувати рекомендації Євросоюзу. Так я хотів би в порядку полеміки нагадати їм, що мова не йде про європейську інтеграцію Євросоюзу. Мова йде про європейську інтеграцію України. Тобто Україна якщо хоче – а вона декларувала своє прагнення іти до ЄС – то вона повинна діяти за правилами, які встановлює ЄС, а не навпаки. Оце основна понятійна проблема для нинішньої влади от в чому проблема».

Борис Тарасюк спростував також закиди влади, нібито опозиція своїм блокуванням парламенту перешкоджає європейській інтеграції.

«Те, що відбувається сьогодні – ми не блокуємо європейську інтеграцію. Європейську інтеграцію блокує, за великим рахунком, влада. Вона блокує своїми діями європейську інтеграцію України. Опозиція намагається вирішувати системні питання, які існують в Україні. І не треба змішувати принципову позицію опозиції, яка вимагає дотримання Конституції – всього на всього – і європейську інтеграцію. Це лукавство з боку влади.”.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG