Спеціальні потреби

Британський суд знову розгляне справу засновника WikiLeaks


Демонстрація прихильників Джуліана Ассаджа у Лондоні.
Демонстрація прихильників Джуліана Ассаджа у Лондоні.

Засновник Інтернет-сторінки WikiLeaks Джуліан Ассандж вдруге звернувся до британського суду з домаганнями про звільнення його під заставу. Суд у Лондоні відкинув його перше клопотання у цій справі.

Ассандж, який є австралійським громадянином, хоче уникнути екстрадиції до Швеції, де його розшукують для допиту за підозрою у сексуальній нарузі над двома жінками. Засновник WikiLeaks заперечує такі звинувачення.

Джуліан Ассандж здався британським органам влади минулого тижня після того як Швеція видала міжнародний ордер на його арешт.

Прихильники Ассанджа заявили, що вони проведуть протести перед будинком суду. Дехто переконаний, що ордер про його екстрадицію мотивований тим, що на веб-сторінці WikiLeaks були оприлюднені сотні тисяч документів, включно з таємними американськими дипломатичними депешами.

Втім минулого тижня шведський прокурор Маріанна Ні наголосила, що домагання про видачу Джуліана Асссанджа немає ніякого зв’язку з WikiLeaks, а пов’язане з сексуальною наругою над двома жінками у серпні. Швеція домагається його видачі для з’ясування висунутих проти Ассанджа звинувачень, включно із зґвалтуванням.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG