Спеціальні потреби

«Непереможний» - фільм про подвиги неповносправних


Цього літа виповнилося 20 років з часу прийняття у США «Закону про захист людей з фізичними та психічними вадами». Закон забороняє дискримінацію проти таких людей та зобов’язує місцеві уряди створювати умови для їх життя та роботи. У рамках відзначення річниці в Аризоні пройшов кінофестиваль, де відбулась прем’єра документального фільму «Непереможний». Це історія про найдовші і найскладніші у світі перегони в інвалідних візках.

Перегони на візках, самі по собі, є надзвичайно складними. А якщо врахувати, що учасникам змагань треба подолати дистанцію у 430 кілометрів у гірській місцевості, то завдання здається просто неможливим.

Однак не для 57-річного Джефрі Ериксона.

«У цьому є щось іронічне. Коли я вийшов з лікарні, мені говорили скільки всього я не можу робити і усюди вказували на обмеження. Це неймовірно дратувало».

Для себе Джефрі вирішив, за будь-яку ціну, навчитися долати усі труднощі. Це було 33 роки тому, коли після аварії на мотоциклі він залишився прикутим до інвалідного візка.
Сьогодні Джефрі один з понад 30 героїв документального фільму «Непереможний». Протягом 6 днів знімальна група супроводжувала учасників перегонів на візках, що вважаються найскладнішими у світі, оскільки траса проходить через гірські перевали на Алясці.

Джефрі Ериксон визнає, що було нелегко:

«Підняття у гору викликає фізичний біль. Я повинен був постійно зосереджуватися. Це надзвичайно важко. Я досі пам’ятаю цей біль. Знемагало все – плечі, спина, руки».

За правилами перегонів, учасникам необхідно «проходити» щодня близько 90 кілометрів, щоби дійти до фінішу.

На 64 кілометрі почало здаватися, що Джефрі видихається. І все ж намагається, з останніх сил, крутити колеса. ... Біль, агонія – все разом.

Для багатьох учасників перегонів це не тільки змагання. Це дорога до самопізнання, випробовування сили волі та рішучості.

Режисер Стів Барбер працював над фільмом три роки поспіль. У якийсь момент він вирішив також включити розповідь про параолімпійську збірну США. Два роки тому на іграх у Пекіні золоту медаль у перегонах на візках виграв колишній морський піхотинець, ветеран війн в Іраку та Афганістані Оскар Санчес. Він розповідає:

«Лише тому, що ти інвалід не означає, що ти не можеш досягти своєї мети і повинен відмовлятися від своїх мрій. Просто необхідно знайти інші засоби для їх досягнення. Це все».

Кінострічка «Непереможний», як сподівається режисер, розповість світу не тільки про героїзм неповносправних. Режисер Стів Барбер каже:

«Ми схильні вважати людину на візку немічною, а це зовсім не так. Здатність долати десятки кілометрів на візку є вражаючою, навіть для цих хлопців, елітних у світі перегонів на інвалідних візках. Я особисто зрозумів, що бути в інвалідному візку ще не означає бути калікою».

Стів Барбер надіється, що його фільм підтримає дух мільйонів людей з фізичними вадами, які в силу різних обставин опинилися в інвалідних візках. Завдання фільму, каже режисер, нагадати, що «інвалід» та «перепони» - це лише слова.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG