Спеціальні потреби

Олег Волошин: «Ми не можемо звільнити Тимошенко тільки тому, що вони просять»


Директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин не бачить суперечностей у позиції українського зовнішньополітичного відомства щодо справи Тимошенко. Коментуючи останні заяви міністра закордонних справ Костянтина Грищенка – одну про те, що Україна не збирається звільняти Тимошенко на вимогу ЄС, і другу про те, що Україна виконає будь-яке рішення Європейського суду щодо Тимошенко – Волошин наголосив: у першому випадку йдеться про суто політичні заклики, в другому – про рішення суду. На політичні заклики звільнити Тимошенко Україна справді не збирається реагувати, натомість рішення Європейського суду з прав людини виконає.

«Коли йдеться про політичні вимоги, коли кажуть: звільніть Тимошенко, тому що ми цього хочемо, – тоді, звичайно, міністр відповідає «ні». Адже не влада, не президент, не міністр закордонних справ ухвалювали рішення посадити Тимошенко у в’язницю. Це рішення ухвалював суд. Президент не може прийти і сказати судді: ти не правий, скасуй своє рішення, звільни Тимошенко. Знаєте, ми ходимо по колу вже два роки, ми постійно пояснюємо нашим європейським партнерам одне й те саме: все в руках суду. Хоч би як ми поважали пана Баррозу, панів членів Європейського парламенту, наших колег з країн ЄС, – ми не можемо звільнити Тимошенко тільки тому, що вони про це просять. І міністр Грищенко якраз мав на увазі те, що українська влада не має ані повноважень, ані морального права просто заради політичної доцільності звільняти Тимошенко. От у чому меседж. Ні більше, ні менше», – сказав Волошин Голосу Америки.

Інша справа, – зауважив посадовець, – коли буде остаточний вердикт Європейського суду з прав людини. Його рішення обов’язкові для виконання, і Україна це рішення виконає, яким би воно не було.

«Коли міністр каже, що Україна не може звільнити Тимошенко на вимогу Європейського Союзу, то це не означає, що Тимошенко не може вийти на свободу за підсумками рішення Європейського суду з прав людини. Це зовсім інша ситуація», – наголосив речник МЗС.

При цьому Волошин дав зрозуміти: позаяк влада не причетна до рішень українських судів, то й відповідальність нестиме не вона. Якщо вердикт Європейського суду з прав людини буде на користь Тимошенко, відповідатиме Кіреєв, а не Янукович:

«Тобто якщо у Європі буде визначено, що українські суди зробили помилку, судовий розгляд був неналежним чином проведений, то це буде рішення не по відношенню до Януковича чи Грищенка, а по відношенню до якості судового процесу, дотримання прав людини в судовому процесі. Адже Європейський суд з прав людини розглядатиме справу не в сенсі того, винна Тимошенко чи не винна, фальсифікувала вона чи не фальсифікувала рішення Кабміну щодо газової угоди, а визначить виключно те, чи були порушені її права як людини в процесі судового розгляду. Тобто якщо суд визначить, що були допущені порушення її прав, то звичайно, що Україна повинна буде відповідним чином змінити це судове рішення. Можливо, призначить новий судовий процес», – прогнозує Волошин.
Коли міністр каже, що Україна не може звільнити Тимошенко на вимогу Європейського Союзу, то це не означає, що Тимошенко не може вийти на свободу за підсумками рішення Європейського суду з прав людини. Це зовсім інша ситуація, – наголосив речник МЗС Олег Волошин

Директор департаменту інформполітики МЗС наголосив: це неправда, що Україні байдуже, що думають у Євросоюзі. Україна до позиції ЄС уважно дослухається, – запевнив чиновник:

«Якби нас не турбувала позиція ЄС, десятки представників Європейського Союзу не відвідували б Юлію Тимошенко. Якби ми не враховували думку ЄС, напевно, Тимошенко не лікувалася б сьогодні в одній з найкращих лікарень України, причому під наглядом німецьких лікарів. А це також є привілеєм, такою можливістю не користується жоден інший ув’язнений в Україні. Тому сказати, що українська влада не реагує на позицію Заходу щодо Тимошенко, це неправда. Звичайно, що реагує. Але в тих межах, в яких вона здатна реагувати», – сказав Волошин Голосу Америки.

Нагадаємо: міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в інтерв’ю виданню Die Press заявив, що Україна не реагуватиме на заклики ЄС звільнити Юлію Тимошенко. Кількома днями раніше, на саміті в Ялті, міністр запевнив, що Україна виконає будь-яке рішення Європейського суду з прав людини стосовно засудженої екс-прем’єрки.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG