Спеціальні потреби

США вимагають чесних виборів і готові до введення візових обмежень


США готові ввести візові обмеження для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00
Direct link
У Вашингтоні розпочала свою роботу конференція «Україна на шляху до державної зрілості». Під час її відкриття заступник державного секретаря США Філіп Ґордон наголосив на тому, що Сполучені Штати розглядають Україну, як стратегічного партнера у Європі. Водночас для продовження партнерства уряд США очікує від української влади конкретних дій з забезпечення демократичних свобод і верховенства права. Американський урядовець наголосив, що уряд США сьогодні на жаль спостерігає відкат у демократичному розвитку країни:

«Ми стурбовані повідомленнями про тиск на незалежні медіа з боку влади , податківців та прокуратури. Зникнення телеканалу ТВі з кабельних мереж у
«Нездатність забезпечити чесні і прозорі вибори підірве перспективи України на просування у напрямках, важливих для країни».
Філіп Ґордон

багатьох містах виглядає як спрямовані зусилля змусити мовчати одну сторону у процесі передвиборчої кампанії. Ми закликаємо уряд України вирішити ці проблеми. Ми також стурбовані тим, що двоє опозиційних лідерів Юлія Тимошенко та Юрій Луценко позбавлені можливості брати участь у виборах. Як попередньо заявляла Державний секретар США Гілларі Клінтон, ми вимагаємо звільнення Тимошенко та інших опозиційних лідерів та відновлення їх цивільних та політичних прав. Ми стурбовані тим, що прокуратура шукає шляхи висунути додаткові звинувачення Юлії Тимошенко та Юрію Луценку».

Філіп Ґордон попередив, без чесних і прозорих виборів Україна не може розраховувати на поглиблення взаємин із західними партнерами:

«Нездатність забезпечити чесні і прозорі вибори підірве перспективи України на просування у напрямках, важливих для країни. Для Європейського Союзу буде не можливо зробити кроки у напрямку підписання договору про асоціацію та вільну торгівлю, якщо вибори не будуть вільними, а уряд продовжуватиме займатись вибірковим переслідуваннями. США не зможуть розвивати взаємини у питаннях безпеки та економіки, якщо Україна не проведе демократичних виборів. МВФ не зможе надавати Україні фінансову допомогу. Вже не кажучи про те, що українці повинні відчувати, що живуть у державі, де вони можуть мати вільне волевиявлення і вибирати власний уряд».

Водночас, за словами заступника Державного секретаря, на даний момент США не розглядають варіантів введення санкцій проти Української влади. Але, нагадав посадовець, згідно з політикою американського уряду, вони накладають візові обмеження щодо осіб, причетних до порушення прав людини. Що ж до замороження рахунків, то уряд Сполучених Штатів застосовує такі санкції з обережністю.
XS
SM
MD
LG