Спеціальні потреби

Луценка ізолюють від громадського та політичного життя країни - адвокати


Захисники Юрія Луценка б’ють на сполох. Екс-голові МВС не дають спілкуватися із адвокатами, колегами та близькими. Протягом декількох тижнів у Менській колонії на Чернігівщині, де перебуває Луценко, немає телефонного зв’язку. Більш того, особисті зустрічі влаштовуються в умовах як для довічних ув’язнених: через скло і тільки по телефону.

Як повідомляє дружина засудженого політика Ірина Луценко, раніше в колонії були інші порядки. «Кажуть, що до квітня передачі брались спокійно, броньованого скла у кімнаті зустрічей не було, перегородок не було. Починаючи з квітня провели ремонт, поставили кабінки, з’явилася цензура». За словами Ірини Луценко, нові умови впливають і на ставлення інших в’язнів до її чоловіка як до «людини, яка внесла непорозуміння, погіршила вже усталений побут засуджених».

Про те, що приміщення для зустрічей переоблаштували напередодні переведення Юрія Луценка, говорить і його адвокат Олексій Баганець. Крім того, що в таких умовах, за його словами, практично неможливо працювати, вся розмова записується на плівку. «Право на захист та зустрічі у конфіденційних умовах порушуються. Таку практику треба оскаржувати в суді», – констатує адвокат.

«Звичайно, він як політик говорить про політику, звичайно, зараз йдуть вибори. Він дає певні вказівки, аналізує ситуацію. Відтак його було попереджено. Коли Луценко відмовився про це мовчати, телефони перестали працювати», – говорить Ірина Луценко.

Депутати «Народної самооборони» спробували дізнатися, чому не працює телефонний зв’язок, і зв’язалися із компанією «Укртелеком», яка надає ці послуги. За словами депутата Юрія Гримчака, «компанія підтвердила, що зв’язок працює добре, але на території колонії є пошкоджений кабель, який стоїть на балансі самої колонії. Втім, колонія не робить запитів до «Укртелекому», щоб відремонтувати кабель та включити таксофони в колонії».

Натомість прес-служба Державної пенітенціарної служби спростовує усі закиди захисту Юрія Луценка. За їх заявами, право засуджених на телефонні розмови в Менській колонії не порушується, а скарг та побажань від засудженого Юрія Луценка адміністрація колонії не отримувала.

Раніше екс-голова МВС Юрій Луценко надсилав листа Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковській щодо порушення прав засуджених у Менській виправній колонії, позбавлених телефонного зв’язку.

«Мені взагалі здається, що вони навмисно допомагають нам виграти справу у Європейському суді. Настільки часто порушуються права Луценка, що це вже стало загальноприйнятим фактом. Нам вже не треба нічого доводити», – зазначив адвокат Ігор Фомін.

Як повідомляв раніше «Голос Америки», під час конференції у Вашингтоні «Україна на шляху до державної зрілості» заступник державного секретаря США Філіп Ґордон заявив, що уряд США вимагає звільнення Тимошенко та інших опозиційних лідерів та відновлення їх цивільних та політичних прав.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG