Спеціальні потреби

Євгенія Тимошенко: Резолюція Сенату щодо України однозначно буде прийнята


Євгенія Тимошенко: Резолюція Сенату щодо України однозначно буде прийнята
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00
Direct link
Зараз у Вашингтоні перебуває донька ув’язненого лідера опозиції Юлії Тимошенко Євгенія Тимошенко. Вона побувала на засіданні сенатського Комітету з закордонних справ під час ухвалення резолюції щодо України та провела кілька зустрічей на Капітолійському пагорбі.

Останнього разу Євгенія Тимошенко була у Вашингтоні у лютому на слуханнях Сенатського комітету з закордонних справ, присвячених Україні. Прийняття резолюції вона вважає проявом послідовності американських законодавців:

«Американська влада, особливо Сенат, після їхніх засуджень репресій в Україні та закликів їх припинити перейшла до наступного кроку – ухвалення резолюції. Ця резолюція є двопартійною, тобто в обох партіях існує консенсус щодо наявності в Україні політичних репресій та того факту, що моя мама та інші – жертви цих політичних репресій».

Тимошенко вважає, що резолюція однозначно буде прийнята – щонайменше в Сенаті:

«Резолюція була одноголосно підтримана в Комітеті. Вона однозначно пройде в Сенаті. Питання лише, коли вона буде проголосована».

«Ми не переконані в майбутньому України після цих виборів. Це може бути диктатура, узаконена тим, що демократичний світ визнає ці вибори. Це буде помилкою. Оглядачі, міжнародна громада не можуть прийняти ці вибори».
Юлія Тимошенко
Зараз на розгляді Комітету з закордонних справ Палати представників перебуває інша, не менш критична, резолюція щодо України. Коментуючи заяву заступника Держсекретаря Філіпа Ґордона про неготовність США застосувати проти України санкції, Євгенія Тимошенко сказала, що вона розуміє, що американська влада не поспішає переходити у відносинах з Україною ту межу, за якою починаються каральні дії та значне погіршення дипломатичних стосунків:

«Але терпіння офіційних осіб як в ЄС, так і в США вичерпується. Вони бачать, що Янукович не виконує обіцянок, які він дав демократичному світові. Репресії погіршуються. І репресій зазнають не лише його опоненти, політики, а і журналісти. І це відбувається безпосередньо перед виборами».

Також у Вашингтоні Євгенія Тимошенко оприлюднила звернення своєї мами Юлії Тимошенко до демократичного світу. В ньому лідерка опозиції закликає світових лідерів не чекати від української влади чесного проведення парламентських виборів, які, говориться у заяві, сфальсифіковані ще до їх початку.

«Ми не переконані в майбутньому України після цих виборів. Це може бути диктатура, узаконена тим, що демократичний світ визнає ці вибори. Це буде помилкою. Оглядачі, міжнародна громада не можуть прийняти ці вибори», – процитувала Євгенія заяву своєї мами.

Євгенія Тимошенко вважає, саме зараз, за кілька останніх тижнів перед виборами, вплив міжнародної громадськості може змусити українську владу повернутися на шлях демократії та звільнити її маму з в’язниці.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG