Спеціальні потреби

"Проти Тимошенко скоро почнуть свідчити і небіжчики" - Власенко


Проти Тимошенко скоро почнуть свідчити небіжчики - Власенко
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
Direct link

Проти Тимошенко скоро почнуть свідчити небіжчики - Власенко

На засідання Комітету із закордонних справ Сенату США, на якому розглядалася резолюція 466 стосовно України, приїхав і захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко.

Під час свого перебування у Вашингтоні Сергій Власенко поділився з кореспондентом «Голосу Америки» Тетяною Ворожко своїми думками щодо розгляду справ проти Юлії Тимошенко.

Говорячи про можливості висунення звинувачень проти Тимошенко в причетності до вбивства екс-депутата Євгена Щербаня ще в 1996-му році, Власенко вказує на абсурдність застосовування показів зі слів третіх осіб в якості судових доказів:

«У нас зараз небіжчики почнуть говорити. Прийде якась людина, яка скаже, а покійний міністр Кравченко мені щось говорив, а покійний Кирпа мені щось говорив, а покійний Мільченко, кримінальний авторитет на прізвисько Матрос, мені щось говорив 20 років назад, як кажуть, під горілку і під сало».

Адвокат вважає, що ця норма, якої не існує в законодавстві будь-якої іншої країни світу, була введена в українське законодавство з метою сфальсифікувати докази у справі Тимошенко.

«Остання гучна заява була зроблена громадянином Мельниченко. Але це теж абсурдна ситуація. Він каже: «Я – свідок вбивства Щербаня». Уявіть собі ситуацію: йде людина коридорами Генеральної прокуратури і чує, як слідчий доповідає своєму начальнику про вбивство Щербаня. І після цього він прийде і скаже «я – свідок вбивства Щербаня»?

Що чув майор Мельниченко – з його слів? Він чув, як заступник Генерального прокурора Обіход доповідав свою версію подій. Яке це має відношення до реальних подій? Мельниченко чув, як Обіход паплюжив Юлію Володимирівну в той момент, коли вона очолювала рух опору проти Кучми.

Свідок – це та людина, яка щось бачила на власні очі. Є такі люди? Будь ласка. Таких людей не має і бути не може, тому що Юлія Володимирівна не має і не могла мати жодного відношення до цих ганебних подій».

"Якщо на його (Януковича ред.) родину будуть розповсюджені обмеження в пересуванні, а його гроші в наслідок антикорупційних розслідувань будуть принаймні на час цих розслідувань, заморожені, то тоді тиск подіє»".
Write your quote footer here...

Адвокат переконаний, що немає жодних доказів причетності Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня, як і будь-яких мотивів в його підзахисної. Також він радить Генпрокуратурі звернути увагу на людей, які отримали в результаті вбивства Щербаня економічні та політичні дивіденди.

Не менш абсурдним він вважає й прийняття Господарським судом Києва рішення про часткове задоволення позову Міноборони Росії до Кабінету міністрів України щодо повернення боргів Корпорації «Єдині енергетичні системи України» на суму в понад 3 мільярди доларів.

«Кожна дитина в Україні розуміє, що в Україні відсутня незалежна судова система, – каже Власенко. – Розуміє, що український суд не прийме рішення проти сільради в глухому селі на 1 гривню, не отримавши вказівку з гори. І тут раптом у нас знайшовся герой, який прийняв в господарському суді міста Києва рішення проти держави Україна на 400 мільйонів доларів.
Це рішення свідчить про те, що Віктор Янукович готовий сплатити 400 мільйонів доларів коштів платників податків лише для того, щоб довести абсурдні обвинувачення проти Юлії Володимирівни».

Сергій Власенко говорить, що державі гарантії щодо боргу приватної корпорації ЄЕСУ Україна давати не могла.

«Для того, щоб була видана державна гарантія, повинно бути рішення Кабінету міністрів України як колегіального органу. А крім того гарантії мають обліковуватися Міністерствами фінансів обох країн – Російської федерації і України – і відображатися у державних бюджетах».

Саме відсутність гарантій, каже адвокат, доводив представник Кабінету міністрів у суді.

«Вони два роки рекламували і всіляко принижували Юлію Володимирівну, говорячи про нібито існування гарантії щодо зобов’язаннях ЄЕСУ, а коли дійшло до юридичного моменту, змушені були визнати абсолютно очевидну річ – ніяких гарантій нема, не було і бути не могло».

До того ж, звертає увагу Власенко, якщо ці гарантії і були видані, вони є питанням міждержавних правовідносин, а отже питання щодо них не може розглядатися в господарському суді.

Усі ці обставини, каже він, «є прямим свідченням штучності і політичності справи, порушеної проти Юлії Володимирівни».

Власенко сподівається на тиск міжнародної громадськості, європейську правову систему та антикорупційні розслідування ФАТФ. Єдина проблема, каже він, демократичні системи працюють надзвичайно повильно:

«На жаль, в нормальних судах процедури не є швидкими. Це в Україні Янукович може зняти трубку і сказати, що я хочу, щоб справа слухалася кожний день з 9 ранку до 10 вечора, і ми маємо справу Тимошенко, яка в такому режимі і слухалася.

Європейський суд розуміє, що юриспруденція це – процедура, і він неухильно дотримується всіх процедур. Тому ми просимо Європейський суд у зв’язку з винятковістю справи Тимошенко застосувати не лише 41-ше правило, яке говорить про прискорений розгляд справи (тому, що в розумінні Європейського суду прискорений розгляд теж вимірюється роками), а і застосувати якісь спеціальні процедури, в межах регламенту, для пришвидшеного розгляду справи Юлії Тимошенко. І ми дуже сподіваємося, що Європейський суд нас почує».

Власенко бачить можливість ефективного міжнародного тиску, але лише у тому випадку, якщо він буде особисто «вдаряти» по Президенту.

«По-перше, це – родина і, по-друге, це – його влада і його гроші. Отже, якщо на його родину будуть розповсюджені обмеження в пересуванні, а його гроші в наслідок антикорупційних розслідувань будуть принаймні на час цих розслідувань, заморожені, то тоді тиск подіє».

Також адвокат вірить, що для Президента Віктора Януковича існує чимало правових шляхів випустити Юлію Тимошенко з-під арешту і при цьому зберегти обличчя і добрі міждержавні відносини, але йому це заважає зробити зависоке емоційне забарвлення цієї справи.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG