Спеціальні потреби

Чи обмежать в’їзд українцям до Європи?


Чи обмежать в’їзд українцям до Європи?
Чи обмежать в’їзд українцям до Європи?

Про те, що певним українським чиновникам відмовили у візі – заговорили у БЮТі. Депутат Андрій Шкіль повідомив, що європейські посольства ускладнили процедуру отримання віз для деяких українських чиновників. Окрім цього депутат повідомив, що Держдепартамент США склав «список небажаних осіб для перебування на території США».

За словами Андрія Шкіля, в американський «чорний список» входять ті, хто, на думку Держдепу, був причетний до «рейдерських захоплень підприємств в Україні за останні 2 роки». Замість того, щоб назвати прізвища чиновників, яким ускладнено в’їзд, Андрій Шкіль підказав журналістам звернути увагу – «хто з держслужбовців не їздить до США і замість яких міністрів їздять їхні заступники».

Щодо європейських віз, депутат Андрій Шкіль заявив, що існують відповідні інструкції щодо ускладнення процедури, які розіслані в посольства країн-членів ЄС. Такі санкції бютівець пояснює вісутністю реакції українського уряду на розмови із європейцями щодо вироку Тимошенко.

Таку ж інформацію, але вже по відношенню до звичайних українців, поширила екс-голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель. В ефірі «5 каналу» вона заявила, що європейські дипломати прийняли рішення скоротити на 70% видачу Шенгенських віз українцям.

«Але той сигнал, який сьогодні дають дипломати, що прийняте рішення, практично, на 70% скоротити Шенгенських віз для українців, і коли ми запитали – «Чому? Це ж президент таким чином вирішує політичні питання!» – вони сказали: «Якщо країна згодна жити по принципам недемократичної країни, то її громадяни нецікаві….», – цитує слова Олександри Кужель «5 канал».

Також політик пояснила, що офіційно таку інформацію не поширять, але українці найближчим часом такі санкції відчують на собі.

Натомість представництво ЄС в Україні інформацію про відмови та про «особливі інструкції» спростовує. Як і Міністерство закордонних справ України. Речник МЗС України Олександр Дикусаров зазначив, що МЗС вкрай здивоване поширенням такої інформації.

«МЗС наголошує, що ця інформація не відповідає дійсності. Подібні заяви є політичними спекуляціями, єдиною метою яких є створення непотрібної напруги в українському суспільстві та введення його в оману», – прокоментував ситуацію Олександр Дикусаров.

Не коментують цю інформацію в посольстві США в Україні.

XS
SM
MD
LG