Китай став помітно більш агресивним в Індо-Тихоокеанському регіоні, а кількість перехоплень китайських літаків та кораблів значно зросла за останні п'ять років. Про це голова об'єднаних штабів США генерал Марк Міллі повідомив кореспондентам АР та Financial Times на борту літака під час візиту до Індонезії та Австрілії.
"Послання в тому, що китайські військові в повітрі та на морі стали помітно більш агресивними в цьому регіоні", - наводить слова Міллі Financial Times. Небезпечна взаємодія Китаю, крім США стосувалась Австралії, Японії, Канади, Філіппін та В'єтнаму, сказав Міллі, повідомляють ЗМІ.
В неділю Міллі відвідав Індонезію, а в понеділок він прямує до Австралії, де візьме участь в засіданні військових командувачів регіону.
Черед питань, які будуть обговорюватись на форумі - уроки війни Росії в Україні для Тайваню, сказав посадовець в коментарі FT.
Міллі зазначив, що країни регіону вітають більшу долученість США. "Ми хочемо працювати з ними задля розвитку взаємодії та колективної модернізації наших збройних сил, щоб забезпечити геостратегічну здатність відповісти на будь-який виклик Китаю", - наводять видання слова Міллі.
Раніше цього місяця Китай та Північна Корея висловились проти активної присутності США в регіоні, назвавши це спробами створити "азійське НАТО". В Китаї поширені твердження, співзвучні російським, буцімто про те, що розширення НАТО спонукало Росію до вторгнення до України. В Україні, США, Британії та ЄС називають російське вторгнення "неспровокованим" і "жорстоким".
Плани щодо створення "азійського НАТО" відкинув очільник Пентагону Ллойд Остін в заяві на безпековому форумі в Сінгапурі.
Раніше цього місяця президент США Джо Байден перелічив три основні світові загрози "порядку, заснованому на правилах": війна Росії в Україні, дії Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також дестабілізаційні дії Ірану. Ремарки прозвучали під час саміту Байдена та лідерів шести країн Перської затоки а також Єгипту, Йорданії та Іраку, що відбувається в суботу в Саудівській Аравії.