Спеціальні потреби

Юта може повернутися до розстрілів


Законодавці американського штату Юта проголосували за повернення страт за допомогою розстрільних бригад у разі відсутності препаратів, необхідних для смертельної ін'єкції.

Якщо губернатор підпише цей законопроект, Юта стане єдиним американським штатом, який застосовує подібну практику.

Юта використовувала розстрільні команди протягом десятиліть до введення в 2004 році практики смертельних ін'єкцій.

Внесений республіканцями законопроект був підтриманий Сенатом штату (18 голосів «за» при 10 «проти») і з'явився на тлі дискусій про ефективність смертельних ін'єкцій, які здійснюються на національному рівні.

У лютому законопроект був схвалений Палатою представників Юти. У ньому говориться, що розстріл повинен застосовуватися, якщо «штат законним чином не може отримати препарати або речовини, необхідні для проведення страти за допомогою смертельної внутрішньовенної ін'єкції, за 30 або більше днів» до встановленої дати процедури.

Кілька штатів США були змушені шукати нові препарати для складання смертельних ін'єкцій після того, як багато фармацевтичних компаній, головним чином європейські, близько чотирьох років тому ввели заборону на продаж, протестуючи проти використання у стратах медикаментів, розроблених для інших цілей.

Прихильники законопроекту стверджують, що в трьох штатах - Оклагомі, Огайо і Аризоні - недавні кари за допомогою смертельної ін'єкції привели до фізичних страждань ув'язнених і тривалого вмирання. На їхню думку, розстріл є більш гуманним видом страти.

Остання страта за допомогою розстрільної команди в Юті відбулася в 2010 році. Тоді був розстріляний Ронні Лі Ґарднер, засуджений за вбивство адвоката в будівлі суду в 1985 році.

Тепер законопроект відправлять губернатору Юти республіканцю Ґері Герберту. Його прес-секретар повідомив, що губернатор поки що не вирішив, чи підпише документ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG